Nauka dla Społeczeństwa

13.04.2024
PL EN
21.03.2024 aktualizacja 21.03.2024

Opole/ Zakończyły się Akademickie Targi Pracy

06.05.2016. PAP/Sławomir Mielnik 06.05.2016. PAP/Sławomir Mielnik

Ponad tysiąc studentów odwiedziło w środę 15. Akademickie Targi Pracy organizowane przez Politechnikę Opolską. To największe tego typu wydarzenie w województwie opolskim.

Jak przekazała Anna Kułynycz, rzecznik Politechniki Opolskiej, w tegorocznych ATP uczestniczyło ponad 70 pracodawców z około 500 ofertami pracy, staży i praktyk.

Według szacunków organizatorów, w tym roku padł kolejny rekord frekwencji: przez cztery godziny hol budynku "Łącznik", gdzie odbywały się targi, odwiedziło ponad tysiąc studentów.

"Akademickie Targi Pracy to już marka. Organizowane od 15 lat największe tego typu wydarzenie w województwie co roku łączy studentów z pracodawcami. Warto podkreślić, że co roku wzrasta nie tylko liczba młodych osób odwiedzających targi, ale także firm, które są zainteresowane zatrudnieniem naszych studentów" - powiedział prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

Na targach swoje stoiska miały firmy z kilku regionów kraju, które w ten sposób poszukują przyszłych pracowników. Dużo ofert dotyczyło pracy dla programistów, konstruktorów, projektantów i specjalistów z zakresu budowy maszyn, analityków biznesowych i project managerów.(PAP)

Marek Szczepanik

masz/ jann/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024