Uczelnie i instytucje

Opole/ Zakończyły się Akademickie Targi Pracy

06.05.2016. PAP/Sławomir Mielnik
06.05.2016. PAP/Sławomir Mielnik

Ponad tysiąc studentów odwiedziło w środę 15. Akademickie Targi Pracy organizowane przez Politechnikę Opolską. To największe tego typu wydarzenie w województwie opolskim.

Jak przekazała Anna Kułynycz, rzecznik Politechniki Opolskiej, w tegorocznych ATP uczestniczyło ponad 70 pracodawców z około 500 ofertami pracy, staży i praktyk.

Według szacunków organizatorów, w tym roku padł kolejny rekord frekwencji: przez cztery godziny hol budynku "Łącznik", gdzie odbywały się targi, odwiedziło ponad tysiąc studentów.

"Akademickie Targi Pracy to już marka. Organizowane od 15 lat największe tego typu wydarzenie w województwie co roku łączy studentów z pracodawcami. Warto podkreślić, że co roku wzrasta nie tylko liczba młodych osób odwiedzających targi, ale także firm, które są zainteresowane zatrudnieniem naszych studentów" - powiedział prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

Na targach swoje stoiska miały firmy z kilku regionów kraju, które w ten sposób poszukują przyszłych pracowników. Dużo ofert dotyczyło pracy dla programistów, konstruktorów, projektantów i specjalistów z zakresu budowy maszyn, analityków biznesowych i project managerów.(PAP)

Marek Szczepanik

masz/ jann/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Raport: w akademikach w Polsce brakuje 400 tys. miejsc noclegowych

  • 10.04.2025. Ćwiczenia reagowania kryzysowego Kryzys 25 w Centrum Symulacji Medycznej, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, 10 bm. Wydarzenie jest organizowane przez Akademię Wojsk Lądowych. Scenariusz zakładał akcję ratunkową, po pożarze. Celem ćwiczeń jest koordynacja służb, rozwinięcie zdolności organizacyjnej, analiza sprawności działania, praktyczne nauczanie studentów ratownictwa medycznego i wydziału lekarskiego poprzez symulowane działania ratunkowe. PAP/Maciej Kulczyński

    Wrocław/ Studenci AWL z innymi służbami ćwiczyli akcje ewakuacyjne

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera