Uczelnie i instytucje

Opole/ Zakończyły się Akademickie Targi Pracy

06.05.2016. PAP/Sławomir Mielnik
06.05.2016. PAP/Sławomir Mielnik

Ponad tysiąc studentów odwiedziło w środę 15. Akademickie Targi Pracy organizowane przez Politechnikę Opolską. To największe tego typu wydarzenie w województwie opolskim.

Jak przekazała Anna Kułynycz, rzecznik Politechniki Opolskiej, w tegorocznych ATP uczestniczyło ponad 70 pracodawców z około 500 ofertami pracy, staży i praktyk.

Według szacunków organizatorów, w tym roku padł kolejny rekord frekwencji: przez cztery godziny hol budynku "Łącznik", gdzie odbywały się targi, odwiedziło ponad tysiąc studentów.

"Akademickie Targi Pracy to już marka. Organizowane od 15 lat największe tego typu wydarzenie w województwie co roku łączy studentów z pracodawcami. Warto podkreślić, że co roku wzrasta nie tylko liczba młodych osób odwiedzających targi, ale także firm, które są zainteresowane zatrudnieniem naszych studentów" - powiedział prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

Na targach swoje stoiska miały firmy z kilku regionów kraju, które w ten sposób poszukują przyszłych pracowników. Dużo ofert dotyczyło pracy dla programistów, konstruktorów, projektantów i specjalistów z zakresu budowy maszyn, analityków biznesowych i project managerów.(PAP)

Marek Szczepanik

masz/ jann/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 06.05.2016 PAP/Sławomir Mielnik

    Opole/ Pierwsze w kraju Centrum Obsługi Studenta obchodzi 15-lecie działania

  •  15.07.2024. Premiera zaprojektowanego przez Studenckie Koło Naukowe Politechniki Śląskiej bolidu elektrycznego SW-05e w PreZero Arenie w Gliwicach. PAP/Jarek Praszkiewicz

    Gliwice/ Nowy bolid elektryczny studentów Politechniki Śląskiej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera