Cieszyn/ Uniwersytet Śląski dzięki fantasy promuje swe kierunki studiów

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Koncerty, pokazy, warsztaty, wykłady i gry – te atrakcje czekają w środę na gości Dni Otwartych "Fantasy" w cieszyńskim kampusie Uniwersytetu Śląskiego. Tematyka fantasy ma przybliżyć kierunki studiów na tej uczelni.

Dni Otwarte "Fantasy" dla uczniów szkół ponadpodstawowych odbędą się na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Według organizatorów to idealna okazja, żeby "zobaczyć, posłuchać i sprawdzić, jak przestrzenie nauki, sztuki i magii mogą się przenikać".

Uczestnicy dnia otwartego poznają dyscypliny naukowe łączące się ze światem fantasy. Dla fanów komiksów Instytut Sztuk Plastycznych przygotuje prezentację pokazującą Pracownię Komiksu i Sztuki Narracji. Dodatkowo uczniowie będą mogli porozmawiać na temat studiów ze studentami kierunku grafika i edukacja. Przyszli studenci skonsultują swoje prace rysunkowe i malarskie z ekspertami UŚ.

Instytut Sztuk Muzycznych przedstawi prezentację udźwiękowienia filmu. Zorganizowane zostaną również warsztaty wokalne i ruchowe.

Dla zainteresowanych pedagogiką przygotowana zostanie gra "Wizyta w Hogwart UŚ University" i warsztaty z m.in. gier językowych czy z "pałacu pamięci", czyli szybkiego i efektywnego uczenia się.

Kierunkiem promowanym przez uczelnię w Cieszynie jest projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej. Możliwe będzie zwiedzanie pracowni, przegląd własnych projektów, warsztaty VR czy Digital Art.

Harmonogram dni otwartych jest na stronie internetowej.

Spotkanie informacyjne dla zainteresowanych studiami w Cieszynie na Uniwersytecie Śląskim odbędzie się w środę w godz. 12.00-13.00 w sali konferencyjnej, budynek główny, ul. Bielska 62. (PAP)

Julia Szymańska

jms/ joz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Projekt noweli ustaw o j. polskim i NAWA trafił do konsultacji

  • Fot. Adobe Stock

    Resorty zdrowia i nauki: kierunki lekarskie na uczelniach z negatywną opinią PKA - bez limitu miejsc

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera