Uczelnie i instytucje

Politechnika Opolska będzie współpracowała z ZRS

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Politechnika Opolska będzie współpracować z Zespołem Szkół Rolniczych w Namysłowie - poinformowała Anna Kułynycz, rzecznik prasowy uczelni.

Jak przekazała rzecznik Politechniki Opolskiej, w Namysłowie podpisano umowę o współpracy pomiędzy tamtejszym Zespołem Szkół Rolniczych i Politechniką Opolską.

"Rolnictwo jest gałęzią gospodarki, w której coraz częściej i w coraz szerszy sposób wykorzystuje się najnowocześniejsze osiągnięcia technologii. Sprzęt i urządzenia, które trafiają do gospodarstw, wymagają już nie tylko wiedzy kojarzącej się potocznie z rolnictwem, ale i umiejętności obsługi coraz bardziej skomplikowanych mechanizmów" - wyjaśnia Kułynycz.

Jacek Pietroszek, dyrektor mającego 70-letnią historię namysłowskiego "rolnika", zwrócił uwagę na widoczny od kilku lat trend wśród absolwentów tej szkoły.

"Wcześniej młodzież kończąca naszą szkołę wybierała kierunek wrocławski. Zauważyliśmy, że coraz więcej absolwentów wybiera studia na Politechnice Opolskiej: informatykę, wychowanie fizyczne, dietetykę. Nasze kierunki kształcenia - jak np. informatyka, reklama, architektura krajobrazu, technik żywienia - pokrywają się z propozycjami Politechniki Opolskiej, stąd inicjatywa, żebyśmy zacieśnili współpracę, pokazali młodzieży opolską uczelnię, ale także, żeby zapraszać przedstawicieli politechniki do naszej szkoły" – powiedział Pietroszek.

Według zapewnień uczelni, w możliwie szybkim czasie studenci PO przyjadą do Namysłowa, żeby poprowadzić warsztaty z programowania. Politechnika jest także zainteresowana organizacją wizyt uczniów w Opolu, podczas których będzie można uczestniczyć w wykładach otwartych czy zwiedzać nowoczesne laboratoria uczelni. (PAP)

Marek Szczepanik

masz/ mir/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera