Nauka dla Społeczeństwa

15.04.2024
PL EN
22.02.2024 aktualizacja 22.02.2024

Wystawa "Astronomia i księgi" w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu

Woluminy trzech wydań dzieła Mikołaja Kopernika „De revolutionibus orbium coelestium”, w tym pierwsze norymberskie z 1543 r., bazylejskie z 1566 r. oraz amsterdamskie z 1617 r. zaprezentowano na wystawie „Astronomia i księgi. Wokół »De revolutionibus« Mikołaja Kopernika”, którą od 16 lutego można oglądać w Galerii Atanazego Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu.

"Pozostała część wystawy to dzieła przed- i pokopernikańskie. Będą to inkunabuły i starodruki w tym dzieła takich autorów jak Ptolemeusz (jego Geografa, znana również pod nazwą Cosmographia), Galileusz, Heweliusz, de Sacrobosco, Tycho Brahe i innych. Ponadto atlasy nieba Andreasa Cellariusa w wydaniach z XVII i XVIII w." - czytamy na stronie Biblioteki Raczyńskich.

Prezentowane starodruki pochodzą ze zbiorów Biblioteki Raczyńskich, Biblioteki Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, Biblioteki Kórnickiej PAN, Biblioteki Głównej UAM.

Wystawę będzie można zwiedzać do 11 marca 2014 roku. Ekspozycja zamyka „Rok Kopernikański” i obchody 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika.

Więcej informacji dotyczących wystawy można znaleźć na stronie Biblioteki Raczyńskich.

Nauka w Polsce

bsz

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024