Nauka dla Społeczeństwa

20.04.2024
PL EN
14.02.2024 aktualizacja 14.02.2024

Poznań/ Do końca tygodnia można aplikować do programu straży studenckich w urzędzie miasta

19.07.2022 PAP/Jakub Kaczmarczyk 19.07.2022 PAP/Jakub Kaczmarczyk

Trwa nabór na kolejną edycję Programu Staży Studenckich w poznańskim urzędzie miasta. Staże potrwają cztery miesiące; na chętnych czeka 90 miejsc. Zgłoszenie przyjmowane będą do 18 lutego.

Jak przypomniał poznański magistrat, program skierowany jest do studentów jednolitych studiów magisterskich i studiów I stopnia (począwszy od 4 semestru), studiów II stopnia - dziennych, zaocznych, wieczorowych bądź eksternistycznych, uczelni państwowych lub prywatnych. Kandydaci ubiegający się o staż powinni studiować kierunek odpowiadający profilowi danego biura lub wydziału.

„Obecnie Program Staży Studenckich ma formułę 4-miesięcznej pełnopłatnej edycji. Na osoby, które się zakwalifikują, czeka wynagrodzenie w wysokości 6 672 zł brutto (za cały okres stażu). Aby zgłosić się na staż, należy wypełnić online formularz zgłoszeniowy. Jest on dostępny na stronie internetowej. Tam też można znaleźć więcej informacji o programie” – wskazał magistrat.

Wnioski będą przyjmowane do 18 lutego. W formularzu można aplikować do maksymalnie 5 miejsc.

Staże będą realizowane od kwietnia do końca lipca. Rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi osobami - odrębnie do każdego wydziału, biura i jednostki - zaplanowano na luty i marzec. Zostaną one przeprowadzone zdalnie, za pośrednictwem platformy internetowej.

Autorski Program Staży Studenckich Urząd Miasta Poznania realizuje od 2003 roku. Magistrat wskazał, że na 69 dotychczasowych edycji wpłynęło ponad 37,5 tys. zgłoszeń. Na staż przyjęto około 5 tys. studentów. (PAP)

Nauka w Polsce, Anna Jowsa

ajw/ mhr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024