Śląskie/ Darmowe badania dla dzieci i młodzieży na Stadionie Śląskim

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Eksperci Akademickiego Centrum Medycznego AWF w Katowicach przeprowadzą w przyszły piątek na Stadionie Śląskim serię darmowych badań dla dzieci i młodzieży. Celem jest wczesne diagnozowanie i zapobieganie problemom związanym z otyłością oraz wadami postawy.

Prowadzone badania będą dotyczyły indeksu masy ciała (BMI) oraz oceny postawy.

"Kompleksowa analiza BMI pomoże w ocenie masy ciała i związanych z nią aspektów zdrowotnych, a badania postawy pozwolą zidentyfikować ewentualne problemy i wady sylwetki, co jest kluczowe dla zapobiegania dysfunkcji kręgosłupa oraz utrzymania zdrowego trybu życia" – poinformowało biuro prasowe Stadionu Śląskiego.

Uczestnicy badań będą klasyfikowani do trzech grup: zdrowi, z niewielkimi wadami postawy oraz niewielką nadwagą lub ze znacznymi wadami postawy oraz dużą nadwagą. Następnie – w zależności od stwierdzonych potrzeb – otrzymają porady i wskazówki dotyczące rozwiązania swoich problemów, zostaną skierowani na dalsze spotkania z dietetykiem lub fizjoterapeutą w Akademickim Centrum Medycznym albo do dziecięcego ortopedy lub endokrynologa.

Pierwsze badania w ramach projektu "Wady postawy i otyłości u dzieci i młodzieży" odbędą się 23 lutego 2024 r. Szczegóły dotyczące zapisów znajdują się na stronie internetowej Stadionu Śląskiego.

pato/ mir/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Lublin/ Naukowcy z Politechniki Lubelskiej stworzyli aplikację dla najmłodszych z cukrzycą

  • 11.07.2023. PAP/Adam Warżawa

    W kąpieliskach trwa "sezon" na sinice. Naukowcy: ich toksyny mogą być groźne dla zdrowia

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera