Ośrodek Badań Lotniczych PW coraz bliżej nowego laboratorium | Nauka w Polsce
Uczelnie i instytucje

Ośrodek Badań Lotniczych PW coraz bliżej nowego laboratorium

Akt erekcyjny budynku laboratorium PW (materiały prasowe)

Od wiosny studenci Politechniki Warszawskiej powinni móc korzystać z nowego laboratorium Ośrodka Badań Lotniczych. Uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego nowego budynku odbyła się na lotnisku tej uczelni w Sierakowie k. Przasnysza.

Laboratorium ma umożliwiać prowadzenie na lotnisku prac badawczych. Jego otwarcie planowane jest na wiosnę.

Budynek Ośrodka Badań Lotniczych na terenie lotniska w Sierakowie k. Przasnysza to element szerszego projektu utworzenia dziewięciu laboratoriów, przeznaczonych głównie do prac związanych z platformami bezzałogowymi i lekkim lotnictwem. "Jednym z głównych celów projektu jest wzmocnienie współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami oraz rolnikami poprzez aplikowanie nowoczesnych technologii, mających zwiększyć efektywność pracy" - poinformowali we wtorek PAP przedstawiciele uczelni.

Budowa laboratorium to element realizowanego przez PW projektu "Terenowy Poligon Badawczo-Wdrożeniowy w Powiecie Przasnyskim", finansowanego ze źródeł UE.

Uroczystość podpisania oraz wmurowania Aktu Erekcyjnego budynku Laboratorium Ośrodka Badań Lotniczych Politechniki Warszawskiej odbyła się w sobotę. Brał w niej udział rektor PW Krzysztof Zaremba i przedstawiciele władz samorządowych, m.in. marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, i przedstawiciele uczelni.

Tego samego dnia odbyła się też wystawa konstrukcji Bezzałogowych Systemów Latających - wybranych, najciekawszych projektów realizowanych przez pracowników oraz studentów z kół naukowych PW. Wydarzeniu towarzyszyła II Edycja Zawodów na Celność Lądowania o Puchar Dziekana Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa.

Nauka w Polsce - PAP

zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera