Powstanie nowy budynek Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu | Nauka w Polsce
Uczelnie i instytucje

Powstanie nowy budynek Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

Fot. Fotolia

Kamień węgielny pod budowę Centrum Edukacyjnego Usług Elektronicznych Uniwersytetu Ekonomicznego wmurowano w piątek w Poznaniu. Ceremonia była jednym z punktów uroczystej inauguracji roku akademickiego na tej uczelni.

W nowym budynku powstanie Centrum Edukacyjnym Usług Elektronicznych. Na siedmiu kondygnacjach, w tym dwóch podziemnych, na powierzchni 8 tys. m kw. powstaną trzy sale audytoryjne, na 280 osób każda, 12 sal dydaktycznych, 12 laboratoriów komputerowych oraz pomieszczenia konsultacyjne dla pracowników naukowych. Korzystać z nich będą mogły jednocześnie 2 tys. studentów Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej. Pod powierzchnią znajdzie się parking na 120 samochodów. Zakończenie budowy planowane jest na grudzień 2014 roku.

Inwestycja jest warta 74 mln zł, z czego 45 mln pochodzić będzie ze środków UE w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, 11 mln z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, resztę wyłoży uczelnia.

„Budynek ten rozwiąże nasze problemy lokalowe, poprawi się komfort pracy naukowców i studentów, a Wydział Informatyki będzie miał nowoczesną infrastrukturę techniczną na miarę swoich potrzeb” – powiedział PAP rektor Uniwersytetu Ekonomicznego prof. Marian Gorynia.

Nowy rok akademicki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu na pięciu wydziałach rozpoczyna blisko 15,5-tysięczna rzesza studentów i słuchaczy, w tym ponad 3 tys. na studiach podyplomowych i blisko 450 słuchaczy studiów doktoranckich. Kadra naukowa uczelni liczy 1100 osób.

PAP - Nauka w Polsce

kpr/ hes/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera