Nauka dla Społeczeństwa

22.03.2023
PL EN
14.03.2020 aktualizacja 14.03.2020

Gowin: setki studentów kierunków medycznych zgłosiło się do pomocy inspekcji sanitarnej

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Na apel resortu nauki setki studentów kierunków medycznych zgłosiły się do pomocy inspekcji sanitarnej, by udzielać porad telefonicznych i monitorować stan osób w kwarantannie - poinformował na Twitterze wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

To reakcja na słowa wiceministra nauki Wojciecha Maksymowicza, który w środę - podczas konferencji po posiedzeniu powołanego w resorcie nauki specjalnego zespołu ds. koronawirusa - zaapelował o dyspozycyjność studentów medycyny starszych lat wobec wojewodów lub inspektorów sanitarnych w związku z zagrożeniem koronawirusem.

"W mojej ocenie istnieje możliwość wsparcia przez studentów kierunków medycznych, na zasadzie wolontariatu, działań służb sanitarno-epidemiologicznych w walce z koronawirusem" - napisał w czwartek w liście skierowanym do rektorów Maksymowicz.

W sobotę na Twitterze szef resortu nauki, wicepremier Jarosław Gowin poinformował: "Na apel @NAUKA_GOV_PL setki studentów kierunków medycznych z Krakowa, Lublina, Olsztyna, Poznania, Szczecina, Warszawy i Wrocławia zgłosiły się do pomocy inspekcji sanitarnej, by udzielać porad telefonicznych i monitorować stan osób w kwarantannie. Dziękuję!". (PAP)

szz/ jann/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023