Uczelnie i instytucje

Startuje program Leadership Academy for Poland

Aktywni i utalentowani Polacy, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje przywódcze, mogą wziąć udział w programie Leadership Academy for Poland. Zgłoszenia przyjmowane będą od początku lipca, a program rozpocznie się w październiku.

Leadership Academy for Poland to program rozwoju dobrego przywództwa. W ramach projektu udzielonych zostanie 40 "fellowships" (wsparć udziału) dla wybitnych Polaków mieszkających w Polsce i poza nią, działających w sektorze biznesu, organizacji non-profit, administracji publicznej, mediach, kulturze i sporcie oraz w segmencie start-upów. Powodem powstania Leadership Academy for Poland jest chęć wspierania aktywnych i utalentowanych Polaków oraz stworzenia impulsu rozwojowego w polskiej nauce i przyciągnięcie do Polski światowej klasy edukacji.

Całość szkoleń będzie oparta na unikalnej metodzie - Leadership 4D-Experience. Zakłada ona rozwijanie kompetencji przywódczych w trzech zakresach: ludzkim (przewodzenie w organizacji, rozumienie motywacji pracowników, budowanie długofalowych możliwości zespołów), systemowym (zarządzanie kompleksowością otoczenia) oraz samodoskonalącym (źródła motywacji i stosunku do siebie, ludzi i świata).

"Ludzie nauki i międzynarodowi partnerzy tworzący Leadership Academy for Poland chcą przyczynić się do korzystnej reorganizacji polskiej nauki i przyciągnięcia do Polski światowej klasy edukacji. Chcemy kreować pozytywne wartości, rozwijać potencjał istniejący w ludziach i organizacjach, inspirować do aktywnego działania na rzecz spraw publicznych oraz tworzyć nowe inicjatywy, które pozytywnie wpłyną na otaczającą nas rzeczywistość" – mówi założyciel Akademii prof. Cezary Wójcik.

Dyrektor zarządzający i współtwórca Leadership Academy for Poland Maciej Ujejski wyjaśnia, że zaletą Akademii będzie obecność międzynarodowych wykładowców, w tym światowej sławy profesorów Uniwersytetu Harvarda, zaangażowanie globalnych partnerów oraz unikatowa metodologia. "Od poprzednich, podobnych inicjatyw różni nas także to, że będziemy łączyć liderów z różnych środowisk, od organizacji non-profit, przez ludzi nauki, start-upów, mediów, kultury i biznesu" - mówi.

"Idealny kandydat do wzięcia udziału w Leadership Academy for Poland powinien mieć 25-45 lat, działać w jednej z wcześniej przedstawionych branż, być człowiekiem sukcesu, otwartym na nowe idee i wyzwania, z potencjałem przywódczym. Poszukujemy ludzi skupionych nie tylko na rozwoju zawodowym, ale również chcących zrobić coś dla innych" – podsumowuje Ujejski.

Aby zwiększyć swoje szanse udziału w Akademii warto skontaktować się z partnerami akcji, którzy mogą nominować pewną pulę kandydatów. Na liście partnerów znajdują się m.in.: Harvard Polish Society, Harvard Club of Poland, MIT, Enterprise Forum Poland, Google Campus Warsaw, Ashoka Po-land, Europejska Akademia Dyplomacji, The Kings Foundation, Federation of Polish Students Societies in the UK, Vital Voices Poland, WAW.ac, INN Poland.

Rekrutacja do Leadership Academy for Poland potrwa od początku lipca do 30 sierpnia, a sam program rozpocznie się w październiku. Udział w programie mogą wziąć osoby, które wypełnią formularz aplikacyjny w systemie nominacji dostępnym na stronie internetowej www.center-for-leadership.org/academy/
 

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Wrocław/ 2,1 tys. miejsc dla nowych studentów na 10 kierunkach Uniwersytetu Medycznego

  • Fot. Adobe Stock

    FNP przeznaczy 178 mln zł na projekty badawcze zakładające skuteczny transfer wiedzy lub technologii

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera