Kosmiczny "Maj na Foksal"

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Próbki prawdziwego księżycowego gruntu, prototypy urządzeń do badania gruntu ciał kosmicznych, dyskusyjny panel naukowy „Po co nam kosmos?” – to niektóre atrakcje przygotowane dla uczestników „Dnia Nauki” w Warszawie. Odbędzie się on w sobotę 18 maja w ramach cyklu „Maj na Foksal”.

Spotkania pod wspólnym tytułem „Po co nam kosmos” zainauguruje wykład „Straszny dzień bez satelitów”, który rozpocznie się o godz. 11. Dr Włodzimierz Lewandowski poruszy w nim zagadnienia związane z Mikołajem Kopernikiem, Janem Heweliuszem, aż po polskie kosmiczne wyprawy w przyszłości.

W samo południe rozpocznie się prezentacja prototypów urządzeń do badania gruntu ciał kosmicznych, wykonanych w Centrum Badań Kosmicznych PAN. W programie znalazł się też dyskusyjny panel naukowy „Po co nam kosmos?”. Wezmą w nim udział: dyrektor Centrum Badań Kosmicznych PAN - prof. Marek Banaszkiewicz, dyrektor Instytutu Geodezji i Kartografii w Warszawie - prof. Katarzyna Dąbrowska Zielińska, prof. Iwona Stanisławska z Centrum Badań Kosmicznych PAN.

Od godz. 15 prezentowane będą projekty Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN. Godzinę później przewodniczący Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN prof. Piotr Wolański wygłosi wykład „Czym polecimy w kosmos?”.

\"Maj na Foksal\" to cykl otwartych imprez organizowany przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. \"Dzień Nauki\" odbędzie się 18 maja w Domu Dziennikarza przy ul. Foksal 3/5; początek o godz. 11.00.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    BIOMASS – ważna misja ESA z udziałem Polaków

  • Fot. Adobe Stock

    Polski eksperyment na ISS: jak układ odpornościowy reaguje na mikrograwitację

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera