Nauka dla Społeczeństwa

09.12.2023
PL EN
14.05.2013 aktualizacja 14.05.2013

Kosmiczny "Maj na Foksal"

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Próbki prawdziwego księżycowego gruntu, prototypy urządzeń do badania gruntu ciał kosmicznych, dyskusyjny panel naukowy „Po co nam kosmos?” – to niektóre atrakcje przygotowane dla uczestników „Dnia Nauki” w Warszawie. Odbędzie się on w sobotę 18 maja w ramach cyklu „Maj na Foksal”.

Spotkania pod wspólnym tytułem „Po co nam kosmos” zainauguruje wykład „Straszny dzień bez satelitów”, który rozpocznie się o godz. 11. Dr Włodzimierz Lewandowski poruszy w nim zagadnienia związane z Mikołajem Kopernikiem, Janem Heweliuszem, aż po polskie kosmiczne wyprawy w przyszłości.

W samo południe rozpocznie się prezentacja prototypów urządzeń do badania gruntu ciał kosmicznych, wykonanych w Centrum Badań Kosmicznych PAN. W programie znalazł się też dyskusyjny panel naukowy „Po co nam kosmos?”. Wezmą w nim udział: dyrektor Centrum Badań Kosmicznych PAN - prof. Marek Banaszkiewicz, dyrektor Instytutu Geodezji i Kartografii w Warszawie - prof. Katarzyna Dąbrowska Zielińska, prof. Iwona Stanisławska z Centrum Badań Kosmicznych PAN.

Od godz. 15 prezentowane będą projekty Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN. Godzinę później przewodniczący Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN prof. Piotr Wolański wygłosi wykład „Czym polecimy w kosmos?”.

\"Maj na Foksal\" to cykl otwartych imprez organizowany przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. \"Dzień Nauki\" odbędzie się 18 maja w Domu Dziennikarza przy ul. Foksal 3/5; początek o godz. 11.00.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023