Uczelnie i instytucje

Wakacyjne Warsztaty Wielodyscyplinarne dla licealistów

Wakacyjne Warsztaty Wielodyscyplinarne 2009. Foto: Piotr Migdał
Wakacyjne Warsztaty Wielodyscyplinarne 2009. Foto: Piotr Migdał

<strong>Licealiści zainteresowani matematyką, informatyką, fizyką lub astronomią mogą wziąć udział w Wakacyjnych Warsztatach Wielodyscyplinarnych, organizowanych przez studentów Uniwersytetu Warszawskiego.</strong> Tegoroczna, 6. edycja odbędzie się w dniach 19-29 sierpnia w Olsztynie.

Organizatorzy - Koło Pasjonatów Matematyki UW, Koło Naukowe Informatyków UW i Studenckie Koło Fizyki UW - zaplanowali m.in. warsztaty z teorii węzłów, sztucznych sieci neuronowych i szczególnej teorii względności.

Każdy uczestnik Warsztatów może wybrać kilka spośród kilkunastu propozycji kilkudniowych bloków zajęć.

Jak informuje przedstawiciel organizatorów - Piotr Migdał z Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno- Przyrodniczych UW, większość zajęć odbędzie się w niewielkich grupach i będzie wymagała aktywnego udziału uczestnika (np. przeprowadzania pomiarów, pisania kodu programu lub dowodzenia małych kawałków twierdzenia). Po godzinach będzie można liczyć na gorące dyskusje, ciekawe lektury, luźne wykłady oraz różne gry (od RPG-ów, przez mafię do Go).

Informacje na temat rejestracji i programu zajęć można znaleźć na stronie: http://warsztatywww.wikidot.com/www6:rejestracja

Kwalifikacja, zarówno na cały obóz, jak i poszczególne bloki zajęć, odbędzie się na podstawie nadesłanych rozwiązań zadań.

Organizatorzy zachęcają, by zapisać się na wybrane warsztaty do 20 czerwca. Zadania kwalifikacyjne oraz formularz zgłoszeniowy należy wysłać do 15 lipca. Wyniki kwalifikacji na Warsztaty zostaną ogłoszone 25 lipca.

Według zapewnień organizatorów, koszt obozu nie przekroczy 200 zł.

Piotr Migdał podkreśla, że Warsztaty są oddolną inicjatywą i mają charakter non-profit. Zostały zapoczątkowane przez Karolinę Sołtys, obecnie studentkę informatyki na Uniwersytecie Warszawskim. Ich główną ideą jest przekonanie, że warto dzielić się naukową pasją i wspomagać rozwój najzdolniejszych uczniów. AGT

PAP - Nauka w Polsce

bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Standerski: rząd podjął decyzję o przeznaczeniu 69,6 mln zł na budowę Fabryki AI

  • 22.03.2024. Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Marek Gzik. PAP/Leszek Szymański

    Gzik: atrakcyjne dla nauki będą zdrowie, odnawialne źródła energii i obronność

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera