Nauka dla Społeczeństwa

17.08.2022
PL EN
11.07.2018 aktualizacja 11.07.2018

Podwójne dyplomy Uniwersytetu Zielonogórskiego i Uniwersytetu Narodowego w Kijowie

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Uniwersytet Zielonogórski (UZ) zawarł umowę z Uniwersytetem Narodowym im. Tarasa Szewczenki w Kijowie o podwójnym dyplomowaniu w zakresie filozofii i politologii. Rekrutacja do tego programu rozpoczęła się we wtorek - poinformowała rzecznik UZ Ewa Sapeńko.

Rzecznik wyjaśniła, że Program Podwójnego Dyplomowania przeznaczony jest dla studentów II roku studiów drugiego stopnia obu uniwersytetów.

„Studenci z uniwersytetu kijowskiego będą mogli przyjechać do Zielonej Góry na dwa ostatnie semestry studiów i pisać pracę magisterską pod kierunkiem dwóch promotorów – polskiego i ukraińskiego - w języku polskim lub po angielsku. Taką samą możliwość będą mieli nasi studenci – dwa semestry na Uniwersytecie w Kijowie i praca magisterska napisana po ukraińsku albo po angielsku” – powiedziała Sapeńko.

Dodała, że realizację Programu będzie koordynowało Polsko-Ukraińskie Centrum Studiów Humanistycznych, utworzone w ub. roku przez obydwie uczelnie.

Uniwersytet Zielonogórski ma ponad 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu podwójnego dyplomowania. Jego Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki od 1997 r. prowadzi Zintegrowane Studia Zagraniczne wspólnie z Technische Hochschule Mittelhessen – University of Applied Sciences z Niemiec.

W miarę upływu lat do programu dołączały uczelnie z innych krajów: Uniwersytet Techniczny w Tallinie (Estonia), Politechnika Lwowska i Uniwersytet Techniczny z Wilna. W 2012 r. dołączyła do niego też Politechnika Śląska z Gliwic. Zaangażowane uczelnie utworzyły sieć Współpracy Uniwersytetów Centralnej i Wschodniej Europy. (PAP)

autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022