Nauka dla Społeczeństwa

20.04.2024
PL EN
14.12.2023 aktualizacja 14.12.2023

Radio Naukowe laureatem konkursu Popularyzator Nauki w kategorii Media

Radio Naukowe zostało laureatem konkursu Popularyzator Nauki 2023 w kategorii Media. Nagrodę odebrała Karolina Głowacka, dziennikarka i pomysłodawczyni Radia Naukowego. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 8 grudnia w Warszawie.

Jury konkursu doceniło Radio Naukowe za "wszechstronność w doborze rozmówców i wyborze tematów, za solidność, wysoki poziom i konsekwencję w prowadzeniu rozmów o nauce".

"Radio Naukowe to jest bardzo klasyczny pomysł dziennikarski. Wywiad - rozmowa dziennikarki z naukowcem, z naukowczynią - powiedziała Karolina Głowacka. - Jeśli mam być szczera, to mnie samą fascynuje i zaskakuje skala sukcesu Radia Naukowego".

"Bardzo nam zależy, żeby pokazywać też naukę nie tylko warszawską – co by było najłatwiejsze, bo tutaj mieszkamy, tylko jeździmy po kraju do różnych ośrodków akademickich, i tam umawiamy rozmowy, przyjeżdżamy z naszą walizeczką, już pozwolę sobie powiedzieć – odrobinę legendarną, z oznaczeniem Radia Naukowego. I tam, czasami w gabinetach naukowców, rozmawiamy. W ich otoczeniu, u nich. I myślę, że to też pozwala na otwarcie się większe" - dodała.

Nauka w Polsce

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024