Nauka dla Społeczeństwa

04.12.2023
PL EN
16.11.2023 aktualizacja 16.11.2023

Opole/ USK upracował apkę dla chorych z objawami pokrzywki

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Alergolodzy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu opracowali aplikację, ułatwiającą lekarzom i pacjentom ocenę i kontrolę stanu przewlekłej pokrzywki - poinformowała Edyta Hanszke-Lodzińska, rzecznik szpitala.

Zespół alergologów z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu opracował polską wersję aplikacji ułatwiającej pacjentom i lekarzom ocenę stopnia nasilenia i kontroli objawów przewlekłej pokrzywki. Można ją pobrać nieodpłatnie na urządzenia mobilne.

Jak wyjaśnia prof. Zenon Brzoza, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych, Alergologii, Endokrynologii i Gastroenterologii Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego, program jest prostym w użyciu narzędziem do szerokiego stosowania.

"CRUSE Control Urticaria to aplikacja ułatwiająca pacjentom i lekarzom ocenę stopnia nasilenia i kontroli objawów przewlekłej pokrzywki. Pacjent, rejestrując każdego dnia w ciągu zaledwie kilku minut objawy pokrzywki i jej wpływ na jakość życia, zyskuje możliwość kontrolowania przebiegu choroby oraz ułatwia lekarzowi prowadzącemu optymalizację leczenia" - powiedział prof. Brzoza. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik

masz/ mhr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023