Nagrody pieniężne i staże za obronione prace z chemii

Źródło: IChF PAN
Źródło: IChF PAN

Nawet 10 tys. złotych i staż w Instytucie Chemii Fizycznej PAN można wygrać w konkursie o Złoty Medal Chemii na najlepsze prace inżynierskie lub licencjackie w tej dziedzinie (także z pogranicza biologii lub fizyki). Już tylko do 14 października trwa nabór wniosków - prac obronionych w minionym roku akademickim.

Konkurs „Złoty Medal Chemii 2023” organizują Instytut Chemii Fizycznej PAN (IChF PAN) w Warszawie i koncern DuPont. Za pośrednictwem strony internetowej można zgłaszać prace o znaczeniu poznawczym lub aplikacyjnym zrealizowane i obronione w Polsce. Jak podano w komunikacie organizatorów, jury konkursu oceni wartość naukową pracy, dorobek publikacyjny autora, znaczenie praktyczne otrzymanych rezultatów, wykorzystanie nowoczesnych metod analitycznych oraz samodzielność prowadzenia badań.

Na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 10 tys. złotych. Zdobywca Srebrnego Medalu otrzyma 5 tys. złotych, a Brązowego – 2,5 tys. złotych. Oprócz nagród głównych przyznane zostaną co najmniej trzy wyróżnienia od firmy DuPont o wartości 2 tys. złotych każde. Wszyscy finaliści będą mogli ubiegać się o staż naukowy w IChF PAN i zyskają możliwość bezpłatnej realizacji badań w jego laboratoriach.

Ogłoszenie listy finalistów nastąpi 7 listopada. Uczestnicy zakwalifikowani do finału konkursu będą zaproszeni do przedstawienia wyników swoich prac w formie dziesięciominutowej prezentacji podczas sesji finałowej. Prezentacje finalistów odbędą się 21 listopada, a ogłoszenie końcowych wyników konkursu nastąpi 14 grudnia podczas uroczystej gali wręczenia nagród.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Polskie Towarzystwo Chemiczne, Komitet Chemii Analitycznej Polskiej Akademii Nauk oraz prof. dr hab. Maciej Żylicz, prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Szczegóły dotyczące tegorocznej edycji konkursu, w tym jego harmonogram i regulamin dostępne są tutaj.

Nauka w Polsce

kol/ bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera