W piątek 29 września odbędzie się Pomorska Noc Naukowców

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Już w piątek 29 września na terenie Trójmiasta odbędzie się Pomorska Noc Naukowców – impreza popularyzatorska z pokazami, zwiedzaniem laboratoriów, warsztatami i wykładami. Szczególnie dużo wydarzeń skierowanych jest do dzieci i młodzieży.

Czym są bryły platońskie i jak je zrobić w technice origami? Jak pisać hieroglify? Co to jest bateria bagdadzka i czy owoce mają napięcie? Jak wygląda krew pod mikroskopem i czy przy użyciu sinic można namalować obraz? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą naukowcy podczas pierwszej Pomorskiej Nocy Naukowców – zapowiadają organizatorzy Pomorskiej Nocy Naukowców – koordynujący imprezę Gdański Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Morski w Gdyni, Akademia Marynarki Wojennej oraz Centrum Nauki Experyment i Hevelianum.

Zapowiadanych jest kilkadziesiąt atrakcji – spotkania z ekspertami z różnorodnych dziedzin, pokazy, laboratoria udostępnione do zwiedzania, warsztaty, wykłady, zajęcia interaktywne i konkursy. Planowane atrakcje związane są z naukami ścisłymi, medycznymi, biologicznymi, jak również psychologią czy szeroko rozumianą humanistyką.

Na większość wydarzeń obowiązuje rejestracja.

Nauka w Polsce

mat/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe ODIM

    Niewielki zespół zainspirował całą społeczność inżynierów materiałowych

  •  Kraków, 21.06.2024. Prezes Stowarzyszenia Społeczeństwo i Nauka SPiN Alicja Harackiewicz podczas gali otwarcia Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon w Krakowie. PAP/Art Service

    Prezeska SPIN: centra nauki to żaden naukowy plac zabaw

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera