Nauka dla Społeczeństwa

29.11.2023
PL EN
26.07.2023 aktualizacja 26.07.2023

Pomorskie/ Prawie 2,5 tys. chętnych na studia w Uniwersytecie Morskim w Gdyni

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Do elektronicznego systemu rekrutacji Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zgłosiło się prawie 2,5 tys. osób. Największym zainteresowaniem cieszy się informatyka na Wydziale Elektrycznym.

"Ogólna liczba kandydatów, która zgłosiła się do elektronicznego systemu rekrutacji to 2448 osób" - podał PAP rzecznik Uniwersytetu Morskiego w Gdyni Bartosz Tobieński.

Zwrócił uwagę, że kierunkiem cieszącym się największą popularnością jest informatyka na Wydziale Elektrycznym, gdzie jest prawie 6 kandydatów na jedno miejsce (344 zgłoszeń na 60 miejsc). "Największą liczbę zgłoszeń ogółem zanotowaliśmy na kierunku zarządzanie na Wydziale Zarządzania i Nauk o Jakości – 749 osób przy limicie przyjęć wynoszącym 300 miejsc" - podkreślił.

Dodał, że dużą popularnością cieszą się również kierunku: nawigacja oraz transport na Wydziale Nawigacyjnym. "Przy 405 miejscach na oba kierunki odnotowaliśmy 805 zgłoszeń" - zaznaczył.

W przyszłym roku akademickim na Uniwersytecie Morskim w Gdyni zaplanowano przyjęcie 1720 studentów na studia stacjonarne.

Tobieński podał, że zapisy w systemie elektronicznym zostały zamknięte 19 lipca. Do piątku kandydaci powinni dostarczyć oryginały dokumentów. Końcowe wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone w czwartek.

Gdyńska uczelnia oferuje studia I i II stopnia na 10 kierunkach i 49 specjalnościach. Można się tam kształcić na Wydziale Elektrycznym, Wydziale Nawigacyjnym, Wydziale czy Wydziale Zarządzania i Nauk o Jakości.

Studenci mogą też wybrać specjalności, takie jak logistyka w sektorze offshore oraz technologie offshore. W ubiegłym roku ruszyły studia MBA dotyczące energetyki wiatrowej, a także studia podyplomowe – zarządzanie ryzykiem w morskim przemyśle wydobywczym i energetyce wiatrowej.(PAP)

Nauka w Polsce, Piotr Mirowicz

pm/ mhr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023