Uczelnie i instytucje

Warszawa/ W sobotę dzień otwarty w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

07.2002. PAP/Jan Morek
07.2002. PAP/Jan Morek

Najstarsza uczelnia przyrodnicza w kraju Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego organizuje w sobotę dzień otwarty dla wszystkich, którzy jeszcze nie wybrali kierunku studiów lub wciąż się wahają. Będzie to okazja do spotkania i rozmów ze studentami i wykładowcami – podała SGGW.

Wydarzenie będzie miało formułę hybrydową – odbędzie się w sobotę od 10.00 do 14.00 w Auli Kryształowej na Starym Kampusie SGGW (ul. Nowoursynowska 166) i na kanale YouTube SGGW.

SGGW przypomina, że 7 lipca zostaną podane ostateczne wyniki matur, a osoby, które nie zdecydowały o swojej edukacyjnej przyszłości mają coraz mniej czasu na podjęcie decyzji. 10 lipca państwowe uczelnie zamykają proces rejestracji.

"SGGW to wiedza i praktyka. Wykształcenie zdobyte na SGGW ma charakter praktyczny, umożliwiający zarówno zdobycie konkretnych kwalifikacji zawodowych, jak i przygotowujące do pracy naukowej. Nowoczesna laboratoria, centra badawcze, gospodarstwa doświadczalne na terenie kraju oraz doświadczona kadra dydaktyczna, to wszystko przekłada się na wysoki poziom nauczania i kontakty ze światem biznesu" – czytamy w komunikacie SGGW.

Biuro prasowe SGGW poinformowało, że w czasie dnia otwartego będzie można spotkać się i porozmawiać ze studentami i wykładowcami wszystkich wydziałów oraz dopytać o wszelkie szczegóły dotyczące polsko– i anglojęzycznych kierunków studiów uruchamianych w ramach najbliższego semestru. Z kolei doświadczeni pedagodzy pomogą wybrać kierunek, kierując się liczbą punktów uzyskanych na maturze i rozszerzeniem z wybranego przedmiotu. Przybyli obejrzą też kampus i będą mogli poczuć przyszłą atmosferę studiowania.

SGGW zachęca do studiowania na 43 kierunkach studiów. "Wśród absolwentów i absolwentek SGGW spotkamy m.in. architektów krajobrazu, informatyków, inżynierów: środowiska, systemów biotechnicznych, gospodarki wodnej przez technologów: żywności, drewna, energii odnawialne, ale też zootechników, weterynarzy czy logistyków na socjologach skończywszy. Uczelnia oferuje studia w języku angielskim, a wybrane kierunki dostępne są dla obywateli polskich bezpłatnie" – podaje uczelnia.

SGGW zwraca uwagę na to, że ma bliskie relacje z podmiotami z sektora rolniczego, przetwórstwa, instytucjami rządowymi mieszczącymi się w Warszawie, studenci i studentki mają okazję najpierw odbyć praktyki w stabilnych firmach.

"Często dostają pracę już w trakcie studiów. Bogato rozbudowany program współpracy z zagranicą umożliwia nie tylko wyjazdy stypendialne i odbywanie praktyk w najdalszych zakątkach globu, ale także możliwość uczęszczania na zajęcia wykładowców z wielu europejskich czelni" – czytamy w informacji uczelni.

W SGGW studiuje 16 tys. studentów. Kształci ich 1,2 tys. wykładowców. Uczelnia ma podpisanych 500 umów z zagranicznymi uczelniami i instytucjami naukowymi z 50 państw świata w zakresie wspólnych badań naukowych i dydaktyki. Ma też nowoczesny kampus o powierzchni ponad 80 ha.(PAP)

szz/ joz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Chwytak Politechniki Wrocławskiej pomyślnie przeszedł test w kosmosie

  • Fot. Adobe Stock

    Światowy Instytut Bezpieczeństwa Pacjentów będzie współpracować z Uniwersytetem Kaliskim

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera