Innowacyjne produkty i usługi nagrodzone w konkursie "Teraz Polska"

 29.05.2023. Dyrektor kapituły Konkursu Teraz Polska prof. Michał Kleiber podczas uroczystości wręczenia nagród laureatom 33. edycji Konkursu „Teraz Polska” w Belwederze w Warszawie.  PAP/Paweł Supernak
29.05.2023. Dyrektor kapituły Konkursu Teraz Polska prof. Michał Kleiber podczas uroczystości wręczenia nagród laureatom 33. edycji Konkursu „Teraz Polska” w Belwederze w Warszawie. PAP/Paweł Supernak

W poniedziałek w Belwederze zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Piotr Ćwik wręczył nagrody laureatom 33. edycji Konkursu "Teraz Polska". Godło "Teraz Polska" trafiło do 22 firm, które uzyskały prawo oznaczenia nim swoich produktów, usług i innowacji.

Konkurs organizowany przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego realizowany jest w trzech kategoriach: na najlepsze produkty, usługi i przedsięwzięcia innowacyjne. W tej edycji wyróżniono i nagrodzono: 12 produktów, 9 usług oraz 3 innowacje. W gronie wygranych znalazły się m.in.: blok do chirurgii małoinwazyjnej, technologia trójwymiarowej wizualizacji obrazowych danych diagnostycznych, program do komunikacji dla osób niemogących się porozumiewać, platforma publikacji naukowych, zabytkowa kopalnia czy system antydronowy.

Nagrody w imieniu Andrzeja Dudy wręczył prezydencki minister Piotr Ćwik. Składając gratulacje nagrodzonym podkreślił, że promocja polskich produktów i polskiej gospodarki jest bardzo ważna dla głowy państwa. Dowodem na to - jak mówił - są komponenty gospodarcze, które pojawiają się podczas niemal wszystkich podróży zagranicznych prezydenta.

W imieniu nagrodzonych głos zabrał dyrektor Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu Bartłomiej Szewczyk. Wskazywał, że choć laureaci reprezentują różne branże i działają na różnych rynkach, to łączy ich szczególna dbałość o jakość tego, co robią. "Ta nagroda jest potwierdzeniem tego" - dodał. Podkreślił, że wyróżnienie godłem "Teraz Polska" pozwoli nagrodzonym rozwinąć działalność. "Traktujemy je jako zobowiązanie, żeby ciągle dbać o rozwój, pracować nad jakością produktów i dobrze reprezentować godło +Teraz Polska+ i samą Polskę" - powiedział.(PAP)

reb/ godl/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 28.06.2016 Na zdjęciu Olga Malinkiewicz. PAP/Marcin Obara

    Olga Malinkiewicz wśród finalistów European Inventor Award 2024

  • Fot. Adobe Stock

    Podkarpackie/ 6 mln zł na granty dla uczelni na projekty B+R

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera