Rusza rekrutacja na Uniwersytet Dzieci

Adobe Stock
Adobe Stock

Uniwersytet Dzieci rozpoczyna rekrutację na kolejny rok akademicki. Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat odbywają się stacjonarnie w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu, ale również zdalnie - dla nastolatków z każdego miejsca w Polsce.

Uniwersytet Dzieci, razem z dziesięcioma największymi uczelniami wyższymi w Polsce (m.in. UW, UJ, PW, UWr), zaprasza na wykłady, seminaria i warsztaty z naukowcami, ekspertami i artystami. Podczas spotkań najmłodsi studenci zostaną ekspertami, twórcami i badaczami. Będą prowadzić obserwacje, przeprowadzać eksperymenty, realizować projekty naukowe, a to wszystko w sposób aktywizujący dzieci, uruchamiający ich naturalne potrzeby: ruchu i ciekawości.

Podczas semestru nauki odbywa się zwykle 16 sobotnich warsztatów, poruszających zagadnienia z różnych dziedzin nauki. Są również warsztaty rozwijające inteligencję emocjonalną i 12 seminariów eksperckich.

Studenci odwiedzają też laboratoria, pracownie naukowe, sale wykładowe, przestrzenie miejskie oraz instytucje kultury.

Dziecko można zapisać na studia przez konto rodzica na stronie internetowej.

Dla dzieci w wieku 8-11 lat przewidziano również wykłady otwarte, podczas których można przetestować formułę zajęć. We Wrocławiu 3 czerwca przewidziano wykład "Dlaczego nocą na pustyni jest zimno, a w dzień gorąco?". W Krakowie tego samego dnia - "Jakie są supermoce owadów?". A w Warszawie 17 czerwca - "Dlaczego balony unoszą się do góry?".

Z okazji Dnia Dziecka we Wrocławiu 1 czerwca odbędą się z kolei pikniki naukowe w mini laboratoriach. Przeprowadzane będą tam testy sprawdzające dojrzałość owoców, badania ziemniaków oraz budowane będą mosty, aby poddać je próbom wytrzymałościowym.

"Rok akademicki 2022/2023 zbliża się do końca. Bez wątpienia dodał nam wiatru w żagle — mówi Bogusława Łuka, prezeska Zarządu Fundacji Uniwersytet Dzieci. - W Fundacji Uniwersytet Dzieci od 16 lat tworzymy przestrzeń, w której dzieci i nastolatkowie mogą eksperymentować, popełniać błędy i samodzielnie wyciągać wnioski pod okiem profesjonalistów. Dzięki temu uczą się krytycznego myślenia i zdobywają wiedzę, która pozostanie z nimi na lata".

Fundacja Uniwersytet Dzieci od 2007 roku działa non-profit na rzecz edukacji dzieci. Organizuje akademickie zajęcia dla dzieci i młodzieży, tworzy materiały edukacyjne dla nauczycieli, a także organizuje konferencje i szkolenia. Wspiera także dyrektorów szkół oraz rodziców. Działania - jak czytamy na stronie fundacji - docierają do ponad 150 tysięcy dzieci rocznie.

Nauka w Polsce

lt/ bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Sześć filmów DOCS+SCIENCE na 64. Krakowskim Festiwalu Filmowym

  • Fot. materiały prasowe

    Opowiedzą o nauce w trzy minuty; znamy finalistów 10. polskiej edycji FameLab

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera