Nauka dla Społeczeństwa

30.11.2023
PL EN
19.05.2023 aktualizacja 19.05.2023

Opole/Na politechnice otwarto Centrum Innowacji Erasmus+

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Przy Politechnice Opolskiej w czwartek otwarto Centrum Innowacji Erasmus+ InnHUB. Jak powiedział prof. Paweł Poszytek, dyrektor Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności, to siódma tego typu placówka w kraju.

W czwartek, przy Politechnice Opolskiej otwarto Centrum Innowacji Erasmus+ InnHUB, którego zadaniem jest wspieranie opolskich innowacji. Jak zaznaczają władze uczelni, nowa placówka będzie współpracowała także z Uniwersytetem Opolskim.

"Zależy nam na promocji elementów programu dotyczących finansowania projektów między uczelniami lub między uczelniami a biznesem lub z partnerami samorządowymi. To są działania, gdzie miasto czy region identyfikuje konkretne potrzeby na styku tych obszarów, a my jesteśmy w stanie to sfinansować. Np. jedna z technicznych uczelni w Polsce razem z globalnym liderem technologicznym buduje u siebie na uczelni wirtualny kampus dla studentów mechatroniki. To konkretna potrzeba na uczelni z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i unowocześnieniem oferty dydaktycznej. Na tego typu przedsięwzięcia można z programu Erasmus+ otrzymać pieniądze" - powiedział prof. Paweł Poszytek.

Jak zaznaczył dyrektor NAPE+, na wsparcie programu mogą liczyć także działania na rzecz unowocześniania, digitalizowania i usprawniania zadań na styku samorządu, uczelni i biznesu. Na konieczność współpracy tych trzech podmiotów zwróciła uwagę dr inż. Aneta Kucińska-Landwójtowicz, prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym Politechniki Opolskiej.

"Żeby biuro mogło powstać na naszej uczelni, konieczne było poparcie władz regionu i instytucji z otoczenia biznesu. Takie wsparcie otrzymaliśmy z Urzędu Miasta Opola, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Mamy silnych partnerów, z którymi będziemy mogli tworzyć projekty i realizować innowacyjne inicjatywy integrujące uczelnie, samorząd i biznes" - podkreśla dr inż. Kucińska-Landwójtowicz.

Siedziba Erasmus+ InnHUB Opole mieści się w budynku Centrum Nauka Biznes przy ul. Waryńskiego 4. Pierwsze szkolenia i warsztaty zaplanowano na czerwiec. (PAP)

Nauka w Polsce, Marek Szczepanik

masz/ bar/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023