"Biomimetyka w kosmosie" - konkurs firmy Astronika

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Warszawska firma Astronika organizuje konkurs na inspirowane naturą inżynieryjne pomysły do wykorzystania w kosmosie. Firma zaprasza przede wszystkim studentów, doktorantów, koła i stowarzyszenia studenckie.

Natura miała miliardy lat na doskonalenie swoich wynalazków, więc nie dziwi, że inżynierowie czerpią z niej liczne pomysły. Takie podejście znane jest jako biomimetyka, czy też bionika, biomimikra lub inżynieria bioniczna.

Mogą one pomóc także w eksploracji kosmosu. Mając to na uwadze, firma Astronika z Warszawy ogłosiła właśnie konkurs „Biomimetyka w kosmosie”.

Wydarzenie towarzyszy międzynarodowej konferencji European Space Mechanisms and Tribology Symposium (ESMATS 2023), której kolejna edycja odbędzie się we wrześniu 2023 roku, w Warszawie.

W spotkaniu tym, co dwa lata biorą udział najlepsi specjaliści - inżynierowie i naukowcy, którzy zajmują się projektowaniem kosmicznych urządzeń.

Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. zł, a projekty finałowe mogą liczyć na nagrodę w wysokości 2,5 tys. zł. Każdy finalista otrzyma także bilet wstępu na wspomnianą konferencję. Będą oni mogli zaprezentować w jej trakcie swoje pomysły, co może stworzyć dla nich nowe szanse rozwoju kariery w przemyśle kosmicznym.

Konkurs jest skierowany do pełnoletnich osób fizycznych, w szczególności do studentów, doktorantów oraz kół i stowarzyszeń studenckich.

Pomysły należy zgłaszać do 28 lutego 2023 roku, 23:59:59 czasu środkowoeuropejskiego.

Do 14 marca komisja konkursowa oceni zgłoszenia. Do 16 lipca należy przygotować dokumentację techniczną, a do 28 lipca wybranych zostanie 5 finalistów.

20 września będą oni mogli zaprezentować swoje projekty w czasie ESMATS 2023, a komisja wybierze zwycięzcę.

Więcej informacji tutaj.

Nauka w Polsce, Marek Matacz

mat/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Polska spółka koordynatorem systemu dla kosmicznej misji Ariel

  • APOD NASA z 12 czerwca 2024 r. Zorza nad Śnieżką. Fot. Daniel Koszela

    Zdjęcie zorzy nad Śnieżką fotografią dnia NASA z 12 czerwca

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera