Nauka dla Społeczeństwa

21.09.2023
PL EN
09.01.2023 aktualizacja 09.01.2023

"Biomimetyka w kosmosie" - konkurs firmy Astronika

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Warszawska firma Astronika organizuje konkurs na inspirowane naturą inżynieryjne pomysły do wykorzystania w kosmosie. Firma zaprasza przede wszystkim studentów, doktorantów, koła i stowarzyszenia studenckie.

Natura miała miliardy lat na doskonalenie swoich wynalazków, więc nie dziwi, że inżynierowie czerpią z niej liczne pomysły. Takie podejście znane jest jako biomimetyka, czy też bionika, biomimikra lub inżynieria bioniczna.

Mogą one pomóc także w eksploracji kosmosu. Mając to na uwadze, firma Astronika z Warszawy ogłosiła właśnie konkurs „Biomimetyka w kosmosie”.

Wydarzenie towarzyszy międzynarodowej konferencji European Space Mechanisms and Tribology Symposium (ESMATS 2023), której kolejna edycja odbędzie się we wrześniu 2023 roku, w Warszawie.

W spotkaniu tym, co dwa lata biorą udział najlepsi specjaliści - inżynierowie i naukowcy, którzy zajmują się projektowaniem kosmicznych urządzeń.

Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. zł, a projekty finałowe mogą liczyć na nagrodę w wysokości 2,5 tys. zł. Każdy finalista otrzyma także bilet wstępu na wspomnianą konferencję. Będą oni mogli zaprezentować w jej trakcie swoje pomysły, co może stworzyć dla nich nowe szanse rozwoju kariery w przemyśle kosmicznym.

Konkurs jest skierowany do pełnoletnich osób fizycznych, w szczególności do studentów, doktorantów oraz kół i stowarzyszeń studenckich.

Pomysły należy zgłaszać do 28 lutego 2023 roku, 23:59:59 czasu środkowoeuropejskiego.

Do 14 marca komisja konkursowa oceni zgłoszenia. Do 16 lipca należy przygotować dokumentację techniczną, a do 28 lipca wybranych zostanie 5 finalistów.

20 września będą oni mogli zaprezentować swoje projekty w czasie ESMATS 2023, a komisja wybierze zwycięzcę.

Więcej informacji tutaj.

Nauka w Polsce, Marek Matacz

mat/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023