Nauka dla Społeczeństwa

16.04.2024
PL EN
31.12.2022 aktualizacja 31.12.2022

Prezes, wiceprezesi i kanclerz PAN odebrali nominacje na stanowiska

Warszawa, 07.04.2021. Pałac Staszica w Warszawie, siedziba PAN (jm) PAP/Radek Pietruszka Warszawa, 07.04.2021. Pałac Staszica w Warszawie, siedziba PAN (jm) PAP/Radek Pietruszka

Prezes, wiceprezesi i kanclerz PAN odebrali nominacje na stanowiska z rąk ministra, członka Rady Ministrów Zbigniewa Hoffmanna. Swoje funkcje będą pełnić od 1 stycznia 2023 r.

O odebraniu nominacji poinformowała w piątek PAN. Uroczystość odbyła się w czwartek, w siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie.

Wraz z prezesem prof. Markiem Konarzewskim nominacje odebrali wiceprezesi PAN: prof. Aleksander Welfe, dr hab. Mirosława Ostrowska oraz prof. Natalia Sobczak. W imieniu wiceprezesa PAN prof. Dariusza Jemielniaka nominację odebrał prezes PAN. Swoje funkcje pełnić będą od 2023 do 2026 r.

Powołanie na stanowisko kanclerza akademii wręczono także dr. Rafałowi Wierzchosławskiemu.

Prezes PAN prof. Marek Konarzewski zajmie się osobiście współpracą z Akademią Młodych Uczonych oraz Oddziałami PAN w siedmiu polskich miastach. Będzie też wspierał koordynację współpracy z Wydziałem II Nauk Biologicznych i Rolniczych PAN oraz stacjami zagranicznymi.

Wiceprezes PAN prof. Natalia Sobczak będzie się, m.in., opiekować Wydziałem IV Nauk Technicznych oraz dbać o relacje z uczelniami i instytutami.

Z kolei wiceprezes PAN dr hab. Mirosława Ostrowska będzie odpowiedzialna za współpracę międzynarodową oraz otoczenie akademijne, będzie także koordynowała współpracę z dwoma Wydziałami PAN: III Nauk Ścisłych i Nauk o Ziemi oraz II Nauk Biologicznych i Rolniczych.

Wiceprezes PAN prof. Dariusz Jemielniak zajmie się koordynacją współpracy z Wydziałem I Nauk Humanistycznych i Społecznych PAN. Będzie też odpowiadał za kreowanie i umacnianie wizerunku Akademii, promocję PAN, wydawnictwa akademii oraz współpracą z Komisją ds. etyki w nauce.

Wiceprezes PAN prof. Aleksander Welfe ma zająć się wypracowaniem nowej ustawy o PAN oraz sprawami związanymi ze zmianami ustawowymi i ustrojowymi. Zajmie się też m.in. Wydziałem V Nauk Medycznych, komitetami PAN. Będzie on pełnił funkcję pierwszego wiceprezesa.(PAP)

Autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ mir/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024