Nauka dla Społeczeństwa

03.12.2023
PL EN
23.11.2022 aktualizacja 23.11.2022

Poznań/ Rektorzy z całej Polski będą obradować w stolicy Wielkopolski

Fot. Zuzanna Kaczmarek UAM Fot. Zuzanna Kaczmarek UAM

W czwartek w Poznaniu rozpocznie się dwudniowe posiedzenie Zgromadzenia Plenarnego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Jedną z kwestii podejmowanych podczas obrad mają być finanse uczelni.

"Nasze spotkanie jest wyjątkowe, ponieważ organizują je trzy uczelnie: UAM, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu i Politechnika Poznańska" – podkreśliła rektorka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. Bogumiła Kaniewska.

Obrady Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) rozpoczną się w czwartek po południu na UAM, następnego dnia przeniosą się na Politechnikę Poznańską i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Konferencja zakończy się koncertem Filharmonii Poznańskiej "Nasi Goście" z towarzyszeniem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Auli UAM.

Jak poinformowało biuro prasowe UAM, na posiedzenie Konferencji Rektorów zaproszono również przedstawicieli instytucji szkolnictwa wyższego i nauki, w tym Ministerstwa Edukacji i Nauki. Równolegle na Kampusie Ogrody odbędzie się V Ogólnopolska Konferencja Akademickich Biur Karier, a w Obrzycku spotkanie kanclerzy i kwestorów uczelni zrzeszonych w KRASP.

Jednym z istotnych tematów, jaki ma być poruszany podczas obrad, mają być finanse uczelni. Jak podkreśliła prof. Bogumiła Kaniewska, "wszyscy zmagamy się z tymi samymi problemami".

"Będziemy mówić także o dyscyplinach, o ewaluacji i o problemach, które nurtują teraz szkolnictwo wyższe" – dodała.

Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) tworzą polskie szkoły wyższe – publiczne i niepubliczne, mające uprawnienia do nadawania stopnia doktora w co najmniej jednej dyscyplinie.

KRASP jest instytucją przedstawicielską środowiska szkolnictwa wyższego i nauki. Przewodniczącym Konferencji jest rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk. 

PAP - Nauka w Polsce, Anna Jowsa

ajw/ joz/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023