Nauka dla Społeczeństwa

28.11.2023
PL EN
13.09.2022 aktualizacja 13.09.2022

W czwartek finał konkursu Falling Walls Lab Warsaw

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

20 studentów, doktorantów, młodych pracowników naukowych i innowatorów z całej Polski wystąpi podczas finału konkursu Falling Walls Lab Warsaw, który odbędzie się 15 września na Politechnice Warszawskiej. Przedstawią pomysły na "zburzenie muru" w branży technologicznej, gospodarce, społeczeństwie czy nauce.

Finałowe prezentacje rozpoczną się o godzinie 13.00. Każdy z występujących będzie miał 3 minuty na przedstawienie pomysłu na zburzenie istniejącego problemu – w nauce, edukacji, społeczeństwie.

W gronie 20 finalistów znaleźli się: dr Łukasz Kaczmarek, dr Bartłomiej Bończak, dr Vijay Gupta, Mikołaj Więckowski, Kiranmai Uppuluri, dr Nikesh Yadav, dr Damian Głowienka, dr Agnieszka Żuchowska, dr Anna Łapińska, Piotr Jabłoński, Marcin Wierzbiński, dr Jacek Dobrzyniecki, dr Artur Kasprzak, dr Magdalena Wnuk, Julia Kowalczuk, Rafał Skopek, Natalia Pietrzkowska, Sada Raza, dr Aleksandra Jastrzębska.

"Zebraliśmy ponad 60 zgłoszeń. Przeprowadziliśmy jedną z najskuteczniejszych rekrutacji do Falling Walls Lab na świecie – w tym roku zostało zorganizowanych 60 konkursów. Jesteśmy w gronie TOP5 organizatorów pod względem naboru" - informuje Natalia Osica, założycielka organizującej konkurs firmy "pro science".

W jury oceniającym wystąpienia zasiada m.in. Anna Ślązak, szefowa serwisu Nauka w Polsce PAP. Przewodniczącym jury jest Michał Proszowski, reprezentujący pro science. W jurorskim gronie znaleźli się również: prof. Mariusz Malinowski, prorektor ds. nauki Politechniki Warszawskiej; Aureliusz Górski, współzałożyciel Cambridge Innovation Center Warsaw, dyrektor wykonawczy Fundacji Venture Café Warsaw; Anita Karwowska, dziennikarka Gazety Wyborczej; Magdalena Lemańska, dziennikarka Forbes Polska; Naveed Syed, sekretarz generalny ENHANCE; Anna Terlecka, szefowa R&B Adamed Pharma.

Zwycięstwo w warszawskim Falling Walls Lab oznacza podróż do Berlina i szansę na zdobycie tytułu “Breakthrough Winner of the Year” w kategorii “Emerging Talents”, udział w konferencji Falling Walls zaplanowanej w dniach 7-9 listopada, jak i w warsztatach oraz spotkaniach organizowanych dla zwycięzców ze wszystkich krajów.

Wystąpienie finałowe zostanie nagrane i utrwalone w formie prezentacji wideo w internetowej bibliotece treści Falling Walls, co zwiększy widoczność innowatora i jego pomysłu w międzynarodowym środowisku. Udział w finale w stolicy Niemiec oznacza także dołączenie do globalnej sieci Falling Walls Connect, która integruje obecnie ponad tysiąc innowatorów z całego świata.

Szczegółowe informacje na stronie: https://fallingwallslab.pl/

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023