Nauka dla Społeczeństwa

28.03.2023
PL EN
19.08.2022 aktualizacja 19.08.2022

Instytut Lotnictwa zaprasza na popularnonaukową noc atrakcji

Warszawa, 24.07.2014. Budynek Instytutu Lotnictwa (Engineering Design Center) w Warszawie. (ps/mgut) PAP/Paweł Supernak Warszawa, 24.07.2014. Budynek Instytutu Lotnictwa (Engineering Design Center) w Warszawie. (ps/mgut) PAP/Paweł Supernak

Możliwość wejścia do maszyny latającej, zwiedzanie laboratorium i wystawy niezwykłych samolotów, inspirujące spotkania w klimacie "Top Gun" - 7 października wystartuje kolejna „Noc w Instytucie Lotnictwa”. Wstęp wolny dla entuzjastów lotnictwa, kosmosu i nauk inżynieryjnych.

Po dwóch latach przerwy w październiku ponownie odbędzie się „Noc w Instytucie Lotnictwa” pod patronatem medialnym serwisu PAP - Nauka w Polsce.

Promocja nauk inżynieryjnych oraz sektorów lotniczego i kosmicznego to część misji Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa. W 2019 roku popularnonaukowe wydarzenie przyciągnęło ponad 51 tys. zwiedzających w zaledwie 6 godzin. Łącznie do Instytutu zawitało dotychczas ponad 300 tys. osób. Więcej na temat poprzedniej edycji - w serwisie Nauka w Polsce.

mat. prasowe
mat. prasowe

Większość atrakcji przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży. Zdaniem organizatorów zdobyta podczas wydarzenia wiedza może stanowić doskonały punkt wyjścia do dalszych rozmów. Charakter imprezy odzwierciedla określenie „nauka poprzez zabawę”.

W ramach imprezy, poza wystawą statyczną prezentowaną na zewnątrz, planowane są liczne wydarzenia towarzyszące. Szczegóły dotyczące programu będą publikowane na kanałach organizatora.

Wśród tegorocznych atrakcji są pokazy i warsztaty Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii (PTMA Warszawa). To m.in. pokaz nieba przez teleskop, budowanie spektroskopu, który będzie można zabrać do domu, badanie promieniowania kosmicznego przez aplikację w telefonie i dostarczanie danych do CREDO (Cosmic Ray Extremely Distributed Observatory), a także astrofotografia i zabawa interaktywnym modelem zegara astronomicznego, wskazującego nawet znaki zodiaku Słońca i Księżyca.

Więcej informacji o wydarzeniu - na TEJ stronie.

Instytut Lotnictwa mieści się przy Al. Krakowskiej 110/114 w Warszawie. Wystawa będzie dostępna 7 października w godzinach: 17:00 – 23:00. Wstęp jest wolny.

PAP - Nauka w Polsce

kol/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023