Uczelnie i instytucje

Lublin/ Ruszyła rekrutacja na studia podyplomowe na KUL

Źródło: Adobe Stock
Źródło: Adobe Stock

Katolicki Uniwersytet Lubelski rozpoczął rekrutację na studia podyplomowe na rok akademicki 2022/2023. Kandydaci mogą wybierać spośród blisko 30 kierunków, w tym ośmiu nowych – przekazało w piątek biuro prasowe uczelni.

KUL poinformował, że do 30 września trwa rekrutacja na blisko 30 kierunków studiów podyplomowych, w tym: realizacja obrazu filmowego i telewizyjnego, Executive Master of Business Administration, zarządzanie firmami rodzinnymi – skuteczny sukcesor. "Studia prowadzone będą stacjonarnie oraz w formule online" – podała uczelnia.

Część kierunków prowadzona będzie w filii uniwersytetu w Stalowej Woli, gdzie będzie można, podobnie jak w Lublinie, podjąć studia MBA z zakresu zarządzania infrastrukturą wiejską i modernizacji rolnictwa oraz z przedsiębiorczości. Zajęcia będą miały głównie charakter zdalny.

Cytowana w komunikacie kierownik Uniwersyteckiego Centrum Rozwijania Kompetencji dr Dorota Bis podała, że studia podyplomowe to nie tylko możliwość pogłębienia swoich kompetencji, ale także szansa na zdobycie nowego zawodu. Dodała, że z tej formy kształcenia na uniwersytecie skorzystało już ponad 10 tys. słuchaczy.

Naukę na studiach podyplomowych mogą podjąć absolwenci studiów I i II stopnia, a także studenci ostatniego roku jednolitych studiów magisterskich.

Szczegółowe informacje o każdym z kierunków są na stronie: kandydat.kul.pl/podyplomowe. Można je też uzyskać telefonicznie pod nr 81-445-39-96 lub na profilu studia podyplomowe KUL na Facebooku.

PAP - Nauka w Polsce, Piotr Nowak

pin/ joz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Święta polskich polarników: w ciemnościach niekończącej się nocy i słońcu antarktycznego lata

  • Fot. Adobe Stock

    12 mln zł na projekty dla studentów. Perły nauki II wybrane

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera