Nauka dla Społeczeństwa

03.03.2024
PL EN
08.06.2022 aktualizacja 08.06.2022

CBA zakończyło kontrolę na Uniwersytecie Szczecińskim

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zakończyli kontrolę na Uniwersytecie Szczecińskim. W jej trakcie ujawnili nieprawidłowości polegające m.in. na nieprzeprowadzeniu niezależnej wyceny świadczenia oraz analizy przyszłych kosztów związanych z utrzymaniem systemu przez władze uczelni przed zawarciem umowy - dowiedziała się PAP.

Kontrolę na Uniwersytecie Szczecińskim prowadzili funkcjonariusze Wydziału Postępowań Kontrolnych Delegatury CBA w Szczecinie. "Funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę określonych przepisami prawa procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie rozbudowy przez Uniwersytet Szczeciński Zintegrowanego Systemu Informatycznego - Egeria Edukacja. Czynności kontrolne prowadzono od 29 kwietnia 2021 roku do 25 stycznia 2022 roku" - podał PAP Zespół Prasowy CBA.

"W toku kontroli ujawniono nieprawidłowości polegające m.in. na nieprzeprowadzeniu niezależnej wyceny świadczenia oraz analizy przyszłych kosztów związanych z utrzymaniem systemu przez władze uczelni przed zawarciem umowy, niewyznaczeniu wykonawcy 30-dniowego terminu wykonania istotnych zobowiązań umownych oraz ponoszeniu przez Uniwersytet Szczeciński kosztów utrzymania i rozbudowy dwóch równocześnie działających systemów informatycznych do obsługi spraw studenckich, tj. Egeria Edukacja i ProDziekan" - przekazało CBA.

Jak zaznaczyło CBA, w związku z nieprawidłowościami funkcjonariusze skierowali do Ministra Edukacji i Nauki wystąpienie pokontrolne zawierające zalecenia pokontrolne. (PAP)

Autorzy: Bartłomiej Figaj, Aleksander Główczewski

bf/ ago/ lena/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024