Nauka dla Społeczeństwa

28.03.2023
PL EN
27.05.2022 aktualizacja 27.05.2022

Czarnek: Rzeszów jednym z najważniejszych ośrodków miejskich i akademickich

27.05.2022. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas uroczystości odsłonięcia tablicy poświęconej strajkom studenckim zorganizowanym w 1981 r. przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Filii UMCS w Rzeszowie oraz 40. rocznicy powstania NZS, 27 bm. przed budynkiem Instytutu Nauk Prawnych Uniwersytetu Rzeszowskiego. (jm) PAP/Darek Delmanowicz 27.05.2022. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas uroczystości odsłonięcia tablicy poświęconej strajkom studenckim zorganizowanym w 1981 r. przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Filii UMCS w Rzeszowie oraz 40. rocznicy powstania NZS, 27 bm. przed budynkiem Instytutu Nauk Prawnych Uniwersytetu Rzeszowskiego. (jm) PAP/Darek Delmanowicz

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział, że „Rzeszów od lat jest jednym z najważniejszych ośrodków miejskich, ale także akademickich na mapie Polski”. Dodał, że uczelnie w tym mieście zasługują na wsparcie.

Szef MEiN wziął w piątek udział w uroczystości z okazji zakończenia przebudowy głównego budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jak zaznaczył, "Rzeszów rozwija się". W jego ocenie, "widząc to wszystko" w MEiN nie ma "najmniejszej wątpliwości", że uczelnie rzeszowskie zasługują na wsparcie.

Czarnek poinformował, że "ewaluacja i wyniki ewaluacji za ostatnie pięć lat pracy" m.in. UR i Politechniki Rzeszowskiej "wyszły naprawdę dobrze".

"To jest oczywiście wstępny wynik. Pracujemy jeszcze, ale możemy już dzisiaj śmiało pogratulować i panom rektorom, i całej kadrze akademickiej tych osiągnieć, które za ostatnie pięć lat prezentują się naprawdę, naprawdę bardzo dobrze" – podkreślił minister.

Zauważył, że "w Rzeszowie zawsze kształciła się młodzież na bardzo wysokim poziomie".

Minister przekazał rektorowi UR prof. Sylwestrowi Czopkowi wsparcie od resortu w wysokości ponad 2,4 mln zł. Środki mają zostać wykorzystane m.in. na utrzymanie i rozwój potencjału dydaktycznego.

W Rzeszowie minister Czarnek uczestniczył w uroczystym zakończeniu przebudowy głównego budynku UR. Jej głównym celem było dostosowanie części audytoryjnej i administracyjnej do obecnych standardów użytkowych. Inwestycja kosztowała 18 mln zł, które pochodziły z MEiN.(PAP)

Autor: Alfred Kyc

kyc/ mir/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023