Nauka dla Społeczeństwa

03.07.2022
PL EN
07.04.2022 aktualizacja 08.04.2022

NCN: 55 mln zł na wsparcie doktorantek i doktorantów

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

97 wnioskodawców otrzyma granty o łącznej wartości ponad 55 mln zł w 3. edycji programu PRELUDIUM BIS - ogłosiło Narodowe Centrum Nauki. W programie wpierającym doktorantki i doktorantów naukowcy otrzymają środki m.in. na badania prowadzone w ramach przygotowywanych rozpraw doktorskich.

Celem PRELUDIUM BIS, prowadzonego przez Narodowe Centrum Nauki (NCN), jest wsparcie kształcenia doktorantek i doktorantów oraz finansowanie projektów badawczych realizowanych przez nich w ramach przygotowywanych rozpraw doktorskich. Konkurs wspiera także międzynarodową mobilność doktorantek i doktorantów, którzy zobowiązani są do odbycia zagranicznego stażu badawczego, finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA).

W trzeciej edycji o finansowanie starało się 228 naukowców. Granty o łącznej wartości ponad 55 milionów złotych otrzyma 97 wnioskodawców. Otrzymane środki mogą przeznaczyć m.in. na badania, stypendia doktoranckie i wynagrodzenie dla promotora - informuje w czwartek NCN.

W tej edycji PRELUDIUM BIS najwyższy wskaźnik sukcesu odnotowały wnioski z dziedziny nauk ścisłych i technicznych – finansowanie otrzymało ponad 47 proc. zgłoszonych wniosków. Spośród nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce ponad 45 proc. zgłoszonych wniosków otrzymało finansowanie, a wskaźnik sukcesu projektów z dziedziny nauk o życiu wyniósł ponad 37 proc. - podaje NCN.

Szczegółowe informacje i lista laureatów są dostępne na stronie internetowej.  

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022