Nauka dla Społeczeństwa

26.03.2023
PL EN
25.03.2022 aktualizacja 25.03.2022

Szczecin/ Ruszają kursy języka polskiego dla obywateli Ukrainy

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Blisko 600 obywateli Ukrainy rozpocznie naukę języka polskiego w ramach kursów zorganizowanych przez Uniwersytet Szczeciński. Pierwsze zajęcia w sobotę.

"Zapotrzebowanie na kursy języka polskiego na poziomie podstawowym wśród dorosłych i młodzieży przybywających z Ukrainy okazało się na tyle duże, że podwojono pierwotnie planowaną liczbę grup – limit przyjęć zwiększono z 300 do blisko 600 osób" – poinformowała rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Szczecińskiego Agnieszka Lizak.

Sobotnie zajęcia będą realizowane jednocześnie w czternastu grupach. Kurs będzie trwał od godziny 10.00 do 12.30. Każda grupa będzie liczyła 25 uczestników.

Dodatkowo zostanie uruchomionych siedem grup w tygodniu oraz zajęcia zdalne. Każdy kurs będzie obejmował 10 spotkań, to łącznie 30 godzin dydaktycznych.

Kursy poprowadzą nauczyciele akademiccy z Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego, lektorzy języka polskiego, a także wykładowczyni pochodząca z Ukrainy. Zajęcia będą odbywały się w budynku nr 4 Wydziału Humanistycznego US przy al. Piastów 40b.

Kursy będą trwały do czerwca br.(PAP)

autorka: Małgorzata Miszczuk

misz/ lena/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023