Nauka dla Społeczeństwa

05.07.2022
PL EN
05.03.2022 aktualizacja 05.03.2022

Ruszył nabór do programów stypendialnych Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Ruszył nabór do czterech programów stypendialnych Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta, umożliwiających realizację projektu badawczego i/lub dydaktycznego lub studiów w USA.

Jak podano w komunikacie, kosmisja przyjmuje też wnioski do programu pozwalającego na goszczenie amerykańskich specjalistów w polskich instytucjach.

Pierwszy program - Fulbright STEM Impact Award 2022-2023 - jest skierowany do osób, które kierują projektami badawczymi z obszarów STEM i są zatrudnione w polskich instytucjach akademickich i naukowych. Stypendium pozwala na realizację krótkoterminowego (2-6 tygodni) projektu badawczego i/lub dydaktycznego oraz na poszerzenie wiedzy z zakresu komercjalizacji nauki i skutecznego pisania wniosków grantowych w instytucjach w USA. Przyjmowane są wnioski z dyscyplin wchodzących w zakres dziedziny nauk inżynieryjno-technicznych oraz dziedziny nauk ścisłych i przyrodniczych, z wyłączeniem projektów wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem. Nabór wniosków trwa do 27 maja br. Więcej informacji tu.

Fulbright Senior Award 2023-24 to z kolei program umożliwiający osobom zatrudnionym w polskich instytucjach akademickich i naukowych realizację samodzielnych projektów badawczych lub badawczo-dydaktycznych w instytucjach goszczących w USA (amerykańskich uczelniach, instytutach badawczych, instytucjach rządowych lub organizacjach pozarządowych). Trwające od 3 do 10 miesięcy stypendium skierowane jest do pracowników i pracowniczek badawczych i dydaktycznych na każdym etapie kariery po uzyskaniu stopnia doktora. Przyjmowane są zgłoszenia ze wszystkich dziedzin, z wyłączeniem projektów wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem. Nabór wniosków trwa do 27 maja br. Więcej informacji tutaj.

Fulbright Junior Research Award 2023-24 to program dla osób przygotowujących rozprawę doktorską w polskich instytucjach naukowych. Celem trwającego od 4 do 10 miesięcy stypendium jest realizacja własnego projektu badawczego w amerykańskiej uczelni, instytucie badawczym non-profit lub organizacji pozarządowej w USA, powiązanego z tematyką przygotowywanej rozprawy doktorskiej. Przyjmowane są zgłoszenia ze wszystkich dziedzin, z wyłączeniem projektów wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem. Nabór wniosków trwa do 27 maja br. Więcej informacji tu.

Fulbright Graduate Student Award 2023-24 to program dla osób zainteresowanych rozpoczęciem studiów drugiego lub trzeciego stopnia w USA, zapewniający finansowanie pierwszego roku nauki w kwocie do 47 000 USD, z możliwością przedłużenia na kolejny rok. Przyjmowane są wnioski na wszystkie kierunki studiów z wyłączeniem studiów medycznych wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem, programów LLM (Master of Laws) oraz MBA (Master of Business Administration). Wyjazd jest możliwy na każdą akredytowaną uczelnię wyższą. Nabór wniosków trwa do 22 kwietnia br. Więcej informacji tu.

Natomiast Fulbright Specialist 2022-23 to program dla polskich instytucji zainteresowanych nawiązaniem współpracy z wybitnymi amerykańskimi specjalistami i specjalistkami oraz wspólną realizacją 2-6 tygodniowego projektu. Wnioski mogą składać instytucje wyrażające gotowość przyjęcia specjalisty do prowadzenia lub uczestniczenia m.in. w wykładach, seminariach i warsztatach, sympozjach, konferencjach, konsultacjach w zakresie prac programowych oraz rozwoju kadry administracyjnej/pracowników naukowo-badawczych, wykonywaniu ocen i ekspertyz, czy też rozwijaniu lokalnych programów i/lub projektów badawczych. W tegorocznym naborze priorytetowo traktowane są projekty poświęcone udostępnianiu, upowszechnianiu i wdrażaniu najlepszych praktyk na rzecz innowacyjnej edukacji. Nabór wniosków trwa do 11 kwietnia br. Więcej informacji tutaj.

Szczegółowe informacje o tegorocznym naborze i planowanych webinarach, a także komplet materiałów promocyjnych znajdują się na tej stronie.

PAP - Nauka w Polsce

agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022