Nauka dla Społeczeństwa

03.12.2022
PL EN
22.02.2022 aktualizacja 22.02.2022

Remigiusz Kopoczek powołany na dyrektora NCBR

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powołał dr. Remigiusza Kopoczka na pełniącego obowiązki dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju - poinformowało MEiN. Przed objęciem obowiązków dyrektora NCBR był prezesem zarządu Kongresu 590.

Kopoczek zastąpił na stanowisku dyrektora NCBR dr.inż. Wojciecha Kamienieckiego, który 17 lutego br. złożył rezygnację. Jak informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki powołanie na pełniącego obowiązki dyrektora NCBR obowiązuje od dnia 18 lutego.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju jest agencją wykonawczą ministra edukacji i nauki powołaną do realizacji zadań z zakresu polityki naukowej, naukowo-technicznej i innowacyjnej państwa.

Kopoczek ma tytuł doktora nauk pedagogicznych: w 2009 r., na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego obronił pracę pod tytułem: "Usprawnianie umiejętności czytania i pisania uczniów z grupy ryzyka dysleksji".

W latach 2012-2016 Remigiusz Kopoczek pełnił funkcję prodziekana ds. kształcenia i studentów na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego. Jest współautorem kierunków studiów z dziedziny projektowania gier i przestrzeni wirtualnej oraz autorem i współautorem publikacji m.in. na temat procesu tworzenia gier komputerowych, wykorzystywania multimediów i rzeczywistości wirtualnej w edukacji. W ostatnich latach sprawował stanowisko prezesa zarządu pierwszego akceleratora gier wideo ARP Games. (PAP)

Autorka: Danuta Starzyńska-Rosiecka

dsr/ mir/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022