Nauka dla Społeczeństwa

28.05.2023
PL EN
11.03.2022 aktualizacja 11.03.2022

Hybrydowy Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Sztuczna Inteligencja, zielona gospodarka, komunikacja międzykulturowa i biznes przyszłości – to wybrane tematy wykładów i warsztatów 18. Festiwalu Nauki organizowanego od 21 do 27 marca przez Akademię WSB organizuje wspólnie z miastem Dąbrowa Górnicza.

W ciągu 7 dni festiwalowych zorganizowanych zostanie około 80 spotkań. Będą to wykłady, warsztaty, laboratoria, pokazy, debaty i dyskusje panelowe. Zajęcia będą dostępne on-line, spotkania stacjonarne odbędą się równolegle w Dąbrowie Górniczej oraz w zamiejscowych wydziałach uczelni w Cieszynie, Olkuszu, Krakowie i Żywcu, a także w siedzibach instytucji partnerskich festiwalu.

Wydarzenia w ramach Festiwalu Nauki będą otwarte dla wszystkich uczestników i bezpłatne.

„Celem Festiwalu jest przybliżenie społeczeństwu tematyki prowadzonych badań naukowych oraz przestawienie ich w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie, sprzyjającej rozbudzeniu ciekawości świata i radości jego poznania. Festiwal wpisuje się w koncepcję promocji przez Uczelnię idei kształcenia ustawicznego, zachęcającej do zdobywania wiedzy przez całe życie, zarówno w ramach formalnej, jak i nieformalnej edukacji” – wyjaśnia Katarzyna Łopacińska z Centrum Promocji i Informacji Akademii WSB.

Pierwszy dzień festiwalu będzie poświęcony nowoczesnym technologiom i sztucznej inteligencji, drugi – zielonej gospodarce, trzeci – komunikacji międzykulturowej, czwarty – biznesowi przyszłości, w piątym omówi one zostaną transport, elektromobilność i logistyka przyszłości. W kolejnych dwóch dniach zorganizowane zostaną pokazy rodzinne zachęcające do wspólnej aktywności i kreatywne zajęcia dla dzieci pod hasłem „Dzień z fabryką”.

Jak podaje Łopacińska, w poprzednich 17 edycjach w Festiwalu uczestniczyło ponad 200 tys. osób, w tym uczniowie szkół podstawowych i średnich, studenci, słuchacze studiów podyplomowych, doktoranci, seniorzy oraz osoby zainteresowane nauką.

Szczegółowy plan wydarzeń festiwalowych znajduje się na stronie.

PAP – Nauka w Polsce

kol/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023