Ministerstwo Edukacji i Nauki

22.05.2022
PL EN
21.01.2022 aktualizacja 21.01.2022

Zajęcia na Politechnice Śląskiej w trybie zdalnym

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Rektor Politechniki Śląskiej w Gliwicach prof. Arkadiusz Mężyk podjął decyzję o wprowadzeniu zdalnego kształcenia do 28 lutego – poinformowała w piątek uczelnia. Powodem jest trudna sytuacja epidemiczna w woj. śląskim.

W trybie kontaktowym nadal mogą odbywać się zajęcia wymagające infrastruktury badawczej i laboratoryjnej lub kształtujące umiejętności praktyczne. Badania konieczne w ramach przygotowania prac dyplomowych, projektów inżynierskich lub projektów z obszaru Project Based Learning, albo w ramach działalności studenckich kół naukowych również mogą odbywać się w formule kontaktowej, na warunkach określonych przez prorektora ds. studenckich i kształcenia.

Egzaminy dyplomowe będą przeprowadzane w formie kontaktowej, ale w szczególnie uzasadnionych przypadkach dopuszcza się możliwość przeprowadzenia egzaminu dyplomowego przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za zgodą rektora.

To kolejna duża publiczna uczelnia w regionie, której władze zdecydowały o przejściu na kształcenie zdalne. W czwartek takie decyzje zapadły w Uniwersytecie Śląskim i Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Ze względu na zakażenia koronawirusem wśród uczniów oraz pracowników szkół i przedszkoli ponad 21 proc. placówek pracuje w całości lub częściowo w trybie zdalnym – wynika z kolei z danych Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Minionej doby w woj. śląskim potwierdzono 5923 zakażenia koronawirusem. To wynik bliski "rekordu pandemii", który odnotowano 31 marca ubiegłego roku – wówczas były to 6092 przypadki.

Na kwarantannie przebywa obecnie 115 385 mieszkańców województwa. Na 17 280 wykonanych minionej doby testów pozytywny wynik dało 6867, czyli blisko 40 proc. (PAP)

Autorka: Anna Gumułka

lun/ mhr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022