Nauka dla Społeczeństwa

03.12.2022
PL EN
12.01.2022 aktualizacja 12.01.2022

KUL: Debaty "Areopag Uniwersytetów|" będą kontynuowane w 2022 roku

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Cykl debat zainicjowany przez Katolicki Uniwersytet Lubelski pod nazwą "Aeropag Uniwersytetów" będzie kontynuowany w tym roku w szerszym formacie, z udziałem dodatkowych uczelni – zapowiedział KUL. Dyskusje z udziałem ekspertów i rektorów poświęcone są zagadnieniom dotyczącym pandemii COVID-19.

Cykl debat pod nazwą "Aeropag Uniwersytetów" został zainicjowany na jesień ub. r. przez środowisko akademickie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Do przedsięwzięcia włączyły się jeszcze trzy uczelnie: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Do tej pory eksperci omawiali zagadnienia systemu wartości w okresie pandemii, granic etycznych medycyny, relacji społecznych oraz gospodarki, finansów i zarządzania w dobie pandemii COVID-19.

Katolicki Uniwersytet Lubelski poinformował, że "Areopag Uniwersytetów" będzie kontynuowany w tym roku w szerszym formacie, z udziałem dodatkowych uczelni.

"Większość z nas dostrzegała potrzebę tych spotkań i większość z nas zdawała sobie również sprawę, że reprezentujemy środowiska, które potrafią dyskutować ze sobą na wysokim poziomie. Codzienność jednak sprawia, że jesteśmy zmęczeni problemami dnia codziennego i nie zawsze dostrzegamy wartość środowisk naukowych w Polsce" – zaznaczył rektor uczelni ks. prof. Kalinowski w poniedziałek podczas spotkania na Uniwersytecie Warszawskim, będącego podsumowaniem I edycji "Areopagu".

Główną ideą "Areopagu Uniwersytetów" jest prowadzenie debaty publicznej o wyzwaniach współczesności. Podczas spotkań rektorzy, eksperci, naukowcy i studenci mają okazję dyskutować o zmieniającym się świecie w czasie pandemii. Wydarzeniu patronuje Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

KUL jest najstarszą uczelnią w Lublinie. Powstał w 1918 r. Obecnie na ponad 50 kierunkach studiów kształci ponad 9,8 tys. studentów, w tym 3,3 tys. osób na pierwszym roku. Blisko tysiąc osób studiujących na KUL to cudzoziemcy. Najwięcej z nich pochodzi z Ukrainy, Białorusi, Nigerii, Słowacji. Po raz pierwszy naukę na KUL rozpoczną studenci z Syrii, Panamy i z Kirgistanu. Kadra uczelni liczy prawie 1100 osób.

PAP - Nauka w Polsce,  Gabriela Bogaczyk

gab/ joz/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022