Adam Zbyryt: staram się budować właściwy stosunek społeczeństwa do przyrody

Warszawa, 03.12.2021. Prof. Michał Kleiber (L) wręcza nagrodę laureatowi w kategorii Animator Adamowi Zbyrytowi (P) podczas gali finałowej 17. edycji konkursu "Popularyzator Nauki" (rp/ibor) PAP/Radek Pietruszka
Warszawa, 03.12.2021. Prof. Michał Kleiber (L) wręcza nagrodę laureatowi w kategorii Animator Adamowi Zbyrytowi (P) podczas gali finałowej 17. edycji konkursu "Popularyzator Nauki" (rp/ibor) PAP/Radek Pietruszka

Adam Zbyryt - zwycięzca w konkursie Popularyzator Nauki 2021 w kategorii Animator - pasjonuje się zoologią. Swoich czytelników i słuchaczy stara się zarazić miłością do ptaków. W programach i tekstach stara się przemycać takie informacje, które pozwalają na budowanie prawidłowych postaw wobec przyrody.

Adam Zbyryt został laureatem 17. edycji konkursu Popularyzator Nauki w kategorii „Animator”. Kapituła doceniła jego zaangażowanie w poszerzanie wiedzy Polaków w kwestiach związanych z ochroną przyrody, ze szczególnym uwzględnieniem ornitologii. Związany ze środowiskami akademickimi i organizacjami pozarządowymi, Adam Zbyryt jest również stałym gościem programów radiowych i telewizyjnych, autorem książek oraz cenionym publicystą.

"W pracy popularyzatora i naukowca skupiam się na zaadnieniach związanych z biologią, a ściślej - zoologią. Moją pasją są ptaki i tym chciałbym zarażać kolejne pokolenia ludzi, którzy chcą mnie słuchać o tych niesamowitych stworzeniach; o tym, jaką rolę mogą pełnić w naszym świecie, jak skomplikowane i ciekawe życie wiodą" - mówił laureat po ogłoszeniu wyników konkursu.

Do odbiorców stara się on docierać różnymi kanałami: poprzez media społecznościowe, poprzez wykłady, wypowiedzi w radiu czy telewizji. W programach w ramach cyklu audycji w Radiu 357 Adam Zbyryt - jak mówi - "Stara się przemycać ważne informacje, które pozwalają na budowanie prawidłowych postaw w stosunku do przyrody". (PAP)

zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 09.06.2018  PAP/Rafał Guz

    20 mln zł na 101 projektów popularyzujących naukę

  • fot. materiały prasowe IGC PAN

    Instytut Genetyki Człowieka PAN: wyszliśmy z murów Instytutu do społeczeństwa

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera