Nauka dla Społeczeństwa

03.12.2023
PL EN
07.12.2021 aktualizacja 07.12.2021

Adam Zbyryt: staram się budować właściwy stosunek społeczeństwa do przyrody

Adam Zbyryt - zwycięzca w konkursie Popularyzator Nauki 2021 w kategorii Animator - pasjonuje się zoologią. Swoich czytelników i słuchaczy stara się zarazić miłością do ptaków. W programach i tekstach stara się przemycać takie informacje, które pozwalają na budowanie prawidłowych postaw wobec przyrody.

Adam Zbyryt został laureatem 17. edycji konkursu Popularyzator Nauki w kategorii „Animator”. Kapituła doceniła jego zaangażowanie w poszerzanie wiedzy Polaków w kwestiach związanych z ochroną przyrody, ze szczególnym uwzględnieniem ornitologii. Związany ze środowiskami akademickimi i organizacjami pozarządowymi, Adam Zbyryt jest również stałym gościem programów radiowych i telewizyjnych, autorem książek oraz cenionym publicystą.

"W pracy popularyzatora i naukowca skupiam się na zaadnieniach związanych z biologią, a ściślej - zoologią. Moją pasją są ptaki i tym chciałbym zarażać kolejne pokolenia ludzi, którzy chcą mnie słuchać o tych niesamowitych stworzeniach; o tym, jaką rolę mogą pełnić w naszym świecie, jak skomplikowane i ciekawe życie wiodą" - mówił laureat po ogłoszeniu wyników konkursu.

Do odbiorców stara się on docierać różnymi kanałami: poprzez media społecznościowe, poprzez wykłady, wypowiedzi w radiu czy telewizji. W programach w ramach cyklu audycji w Radiu 357 Adam Zbyryt - jak mówi - "Stara się przemycać ważne informacje, które pozwalają na budowanie prawidłowych postaw w stosunku do przyrody". (PAP)

zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023