Nauka dla Społeczeństwa

24.04.2024
PL EN
06.10.2021 aktualizacja 06.10.2021

Lublin/ Pół tysiąca osób zaszczepiło się podczas akcji „Przystanek Szczepienie”

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Pół tysiąca osób skorzystało z możliwości zaszczepienia się przeciwko COVID -19 podczas akcji „Przystanek Szczepienie”, która zorganizował w ostatnich dniach Związek Uczelni Lublina. Wydarzenie ponownie odbędzie się w najbliższy czwartek i piątek.

Podczas wspólnej akcji środowisk akademickich pn. „Przystanek szczepienie” chętni mogli przyjąć zastrzyk w szczepieniobusie ustawionym przed Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W ten sposób w ciągu trzech dni akcji zaszczepiło się 496 osób.

"Ponownie z możliwości zaszczepienia się przeciw COVID -19 będzie można skorzystać w dniach 7 i 8 października 2021 r. Zespół medyków czeka na wszystkich chętnych w godzinach 9-16, w Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego przy ulicy Chodźki 4 w Lublinie” – przekazał rzecznik Uniwersytetu Medycznego w Lublinie Wojciech Brakowiecki.

W trakcie akcji osoby uprawnione będą mogły także przyjąć trzecią dawką szczepionki przeciwko COVID-19, lub drugą, w przypadku zaszczepienia wcześniej preparatem Johnson&Johnson.

Podczas konferencji zapowiadającej pierwszą wspólną akcję lubelskich uczelni rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej prof. Radosław Dobrowolski podkreślił, że „zależy nam wszystkim na powrocie do normalności”. „Ta normalność w wydaniu akademickim to powrót studentów w mury uczelni. Jedyną drogę, w obecnej sytuacji, stanowi akcja propagująca szczepienia i dobrze by było, żeby trafiła ona na podatny grunt” - dodał rektor.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 294 nowych zakażeniach koronawirusem i 9 zgonach w woj. lubelskim. Prawie 10 tys. osób jest na kwarantannie. Według danych Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w szpitalach w regionie przebywa obecnie 338 osób na 614 dostępnych łóżek dla pacjentów COVID-19. Zajętych jest 21 z 35 respiratorów.(PAP)

Autorka: Gabriela Bogaczyk

gab/ mhr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024