Nauka dla Społeczeństwa

02.03.2024
PL EN
28.09.2021 aktualizacja 29.09.2021

W październiku konferencja z zakresu neurobiologii i neuropsychiatrii

źródło: Fotolia źródło: Fotolia

Zaburzenia psychiczne, neurorozwojowe i odżywiania, m.in. choroby afektywne i depresja będą tematami konferencji naukowej „PORT for Health: Neuroscience” organizowanej w dniach 13-15 października w formule hybrydowej.

Ruszyła rejestracja uczestników konferencji organizowanej przez Łukasiewicz – PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii z Wrocławia.

Jak zapowiadają organizatorzy, wykłady wygłoszą wybitni specjaliści z najlepszych ośrodków naukowo-badawczych w Europie, a także ze Stanów Zjednoczonych i Chin. Program wydarzenia podzielony jest na trzy bloki tematyczne: zaburzenia afektywne, zaburzenia odżywiania oraz zaburzenia neurorozwojowe. W sumie uczestnicy będą mogli wysłuchać ponad 20 transmitowanych na żywo wykładów oraz wziąć udział w dyskusjach.

Wśród prelegentów będą liderzy zespołów badawczych Łukasiewicz – PORT: dr Michał Ślęzak prowadzący badania nad depresją, dr Witold Konopka zajmujący się zagadnieniami związanymi z zaburzeniami odżywiania i dr Tomasz Prószyński badający mechanizmy regulujące powstawanie i organizację synaps w ośrodkowym układzie nerwowym oraz w mięśniach szkieletowych.

„Choroby neuropsychiatryczne, podobnie jak onkologiczne, należą do największych problemów zdrowotnych i socjoekonomicznych współczesnego świata. Stąd

idea, by konferencje pod wspólnym hasłem 'PORT for Health' miały charakter cykliczny, przyczyniając się do wymiany myśli i doświadczeń, a także

nawiązywania współpracy między naukowcami, praktykami i przedstawicielami świata biznesu” – mówi dr Andrzej Dybczyński, dyrektor Łukasiewicz – PORT.

Spotkania mają skupiać naukowców, klinicystów i przedstawicieli przemysłu farmaceutycznego, którzy poruszą tematy istotne dla ludzkiego zdrowia oraz rozwoju współczesnych nauk biomedycznych. Główne tematy dyskusji to podstawowe mechanizmy molekularne i rozwój modeli chorób, poszukiwanie nowych leków oraz

możliwości nowatorskich terapii celowanych w medycynie spersonalizowanej.

W tym roku przedmiotem konferencji będzie neurobiologia, następnie - onkologia.

W dziedzinach związanych ze zdrowiem naukowcy Łukasiewicz – PORT prowadzą badania nad nowymi materiałami przeznaczonymi do stosowania w medycynie, nowoczesną i spersonalizowaną diagnostyką oraz terapiami medycznymi opartymi na inżynierii białek, a także wykorzystaniu sztucznej inteligencji i biosensorów.

Konferencja będzie prowadzona w języku angielskim. Rejestracja internetowa uczestników trwa do 10. października 2021 r. Koszt udziału w konferencji to 80 zł.

Więcej informacji: https://neuroscience.port.org.pl/

PAP – Nauka w Polsce

kol/ ekr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024