Nauka dla Społeczeństwa

05.02.2023
PL EN
01.07.2021 aktualizacja 01.07.2021

6 lipca - spotkanie informacyjne w ramach programu Horyzont Europa

fot. AdobeStock fot. AdobeStock

We wtorek 6 lipca Narodowe Centrum Badań i Rozwoju organizuje spotkanie informacyjne dla zainteresowanych udziałem w Widening Participation and Spreading Excellence w ramach programu Horyzont Europa.

Zainteresowani udziałem w spotkaniu muszą się zarejestrować na stronie: Widening Participation and Spreading Excellence | Slovenian Business & Research Association (sbra.be)

Wydarzenie organizowane jest pod patronatem słoweńskiej Prezydencji w Radzie UE, przez brukselskie biura Słowenii, Cypru, Grecji, Polski i Węgier, wspierające współpracę B+R+I.

Nowy program ramowy Horyzont Europa z budżetem około 95,5 mld euro na badania i innowacje, w tym na walkę z COVID-19, ruszył w styczniu 2021 r. Środki Horyzontu Europa przyznawane są w ramach trzech filarów: otwarta i doskonała nauka, konkurencyjna gospodarka i innowacyjna gospodarka. Wydzielono też środki na badania "nieskończenie pilne i ważne". Są to: adaptacja i przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, walka z rakiem, inteligentne miasta, zdrowe morza i oceany, zdrowa gleba i żywność.

Programy ramowe UE realizowane są od 36 lat. Ich celem jest finansowanie badań naukowych i innowacji na rzecz rozwiązywania kluczowych problemów ważnych z punktu widzenia polityki, gospodarki i społeczeństwa europejskiego.

Nauka w Polsce - PAP

uka/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023