Małopolskie/ 14. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców – w formule on-line

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Ponad 1,2 tysiąca atrakcji: warsztatów, pokazów, eksperymentów i wystaw znalazło się w programie 14. Małopolskiej Nocy Naukowców, którą zaplanowano na piątek 27 listopada. Z powodu pandemii w tym roku wydarzenie będzie zorganizowane w formule on-line.

Małopolska Noc Naukowców odbywa się corocznie w ramach Europejskiej Nocy Naukowców. W tym roku Komisja Europejska w związku z wybuchem epidemii COVID-19 przesunęła termin wydarzenia na ostatni piątek listopada.

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego organizuje Noc we współpracy z partnerami: uczelniami, instytucjami edukacyjno-kulturalnymi i firmami badawczymi. W tym roku w przygotowanie wydarzenia zaangażowało się ponad 600 naukowców i pracowników instytucji oraz blisko 500 studentów z 75 różnych kół naukowych.

Jak zapowiedziano, dzięki formule on-line tegoroczna edycja staje się imprezą ogólnopolską. Będą mogli wziąć w niej udział nie tylko mieszkańcy Małopolski i miast, w których działają partnerzy wydarzenia: Krakowa, Tarnowa, Nowego Sącza, Chrzanowa, Oświęcimia, Niepołomic, Limanowej, ale także miłośnicy i sympatycy nauki z całego kraju.

Hasło 14. edycji wydarzenia brzmi „Jak naukowcy zmieniają Świat”. „Odkrycia i badania naukowców mają bowiem wpływ na nasze codzienne życie, pozwalają nam też lepiej zrozumieć otaczający nas świat” - wyjaśnili organizatorzy.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale na wybrane atrakcje obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Szczegóły znajdują się na stronie Małopolskiej Nocy Naukowców www.nocnaukowcow.malopolska.pl i na jej profilu na Facebooku.

PAP - Nauka w Polsce, Rafał Grzyb

rgr/ drag/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera