Uczelnie i instytucje

Uniwersytet Zielonogórski ogranicza dostęp do swoich obiektów

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem, Uniwersytet Zielonogórski (UZ) wraca do ograniczonego dostępu do swoich obiektów. Wszystkie budynki uczelni zostają zamknięte dla osób postronnych. Wejść do nich będą mogły osoby w nich pracujące – poinformowała w piątek rzeczniczka UZ Ewa Sapeńko.

„Zgodnie z zarządzeniem rektora w budynkach Uniwersytetu mogą odbywać się zajęcia w trybie tradycyjnym, ale studenci uczestniczący w zajęciach wpuszczani są do budynków na podstawie listy przygotowanej przez dziekanaty i zostawionej na portierni” – wyjaśniła rzeczniczka.

Z uwagi na realizowane przez uniwersytet projekty finansowane przez Europejski Fundusz Społeczny, również młodzież oraz inne osoby w nich uczestniczące będą wpuszczane do budynków na podstawie listy przygotowanej przez uczelniany Dział Obsługi Projektów.

„Pracownicy Uniwersytetu powinni do niezbędnego minimum ograniczyć wszelkie kontakty zarówno pomiędzy pracownikami UZ, jak i osobami z zewnątrz. Większość spraw można załatwić drogą elektroniczną, telefoniczną lub za pośrednictwem poczty wewnętrznej” – dodała Sapeńko.

Zarządzenia rektora i komunikaty Zespołu Antykryzysowego regulujące zasady obowiązujące na Uniwersytecie Zielonogórskim w czasie pandemii koronawirusa są dostępne na stronie internetowej uczelni.

Zgodnie z zarządzeniem władz UZ, w związku z pandemią kształcenie na Uniwersytecie Zielonogórskim w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/21 odbywa się głównie z zastosowaniem metod i technik kształcenia na odległość. Wyjątkiem jest Collegium Medicum, gdzie zajęcia będą prowadzone w sposób tradycyjny.

W trybie tradycyjnym oraz hybrydowym są też prowadzone na innych wydziałach ćwiczenia, konwersatoria, laboratoria czy seminaria dyplomowe wymagające użytkowania specjalistycznej aparatury lub oprogramowania, których nie można udostępnić z wykorzystaniem technik i metod kształcenia na odległość.

Ponadto tradycyjnie mogą odbywać się zajęcia organizacyjno-adaptacyjne dla studentów pierwszego roku studiów pierwszego stopnia i jednolitych studiów magisterskich, praktyki zawodowe i zajęcia terenowe oraz badania konieczne do realizacji prac dyplomowych. 

PAP - Nauka w Polsce, Marcin Rynkiewicz

mmd/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 26.07.2024. Podsekretarz stanu w MNiSW Maria Mrówczyńska (P) i prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz Hubert Cichocki (L) podczas konferencji prasowej w siedzibie resortu w Warszawie, 26 bm. Spotkanie dotyczyło złożonego zawiadomienia do prokuratury i przyszłości Centrum Sieć Badawcza Łukasiewicz. PAP/Tomasz Gzell

    Szef sieci Łukasiewicz: skierowano zawiadomienie do prokuratury ws. b. prezesa Centrum Łukasiewicz

  • 08.06.2015 PAP/Paweł Supernak

    Wiceprezes PAN członkiem rady Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera