Nauka dla Społeczeństwa

24.04.2024
PL EN
09.10.2020 aktualizacja 09.10.2020

Uniwersytet Zielonogórski ogranicza dostęp do swoich obiektów

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem, Uniwersytet Zielonogórski (UZ) wraca do ograniczonego dostępu do swoich obiektów. Wszystkie budynki uczelni zostają zamknięte dla osób postronnych. Wejść do nich będą mogły osoby w nich pracujące – poinformowała w piątek rzeczniczka UZ Ewa Sapeńko.

„Zgodnie z zarządzeniem rektora w budynkach Uniwersytetu mogą odbywać się zajęcia w trybie tradycyjnym, ale studenci uczestniczący w zajęciach wpuszczani są do budynków na podstawie listy przygotowanej przez dziekanaty i zostawionej na portierni” – wyjaśniła rzeczniczka.

Z uwagi na realizowane przez uniwersytet projekty finansowane przez Europejski Fundusz Społeczny, również młodzież oraz inne osoby w nich uczestniczące będą wpuszczane do budynków na podstawie listy przygotowanej przez uczelniany Dział Obsługi Projektów.

„Pracownicy Uniwersytetu powinni do niezbędnego minimum ograniczyć wszelkie kontakty zarówno pomiędzy pracownikami UZ, jak i osobami z zewnątrz. Większość spraw można załatwić drogą elektroniczną, telefoniczną lub za pośrednictwem poczty wewnętrznej” – dodała Sapeńko.

Zarządzenia rektora i komunikaty Zespołu Antykryzysowego regulujące zasady obowiązujące na Uniwersytecie Zielonogórskim w czasie pandemii koronawirusa są dostępne na stronie internetowej uczelni.

Zgodnie z zarządzeniem władz UZ, w związku z pandemią kształcenie na Uniwersytecie Zielonogórskim w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/21 odbywa się głównie z zastosowaniem metod i technik kształcenia na odległość. Wyjątkiem jest Collegium Medicum, gdzie zajęcia będą prowadzone w sposób tradycyjny.

W trybie tradycyjnym oraz hybrydowym są też prowadzone na innych wydziałach ćwiczenia, konwersatoria, laboratoria czy seminaria dyplomowe wymagające użytkowania specjalistycznej aparatury lub oprogramowania, których nie można udostępnić z wykorzystaniem technik i metod kształcenia na odległość.

Ponadto tradycyjnie mogą odbywać się zajęcia organizacyjno-adaptacyjne dla studentów pierwszego roku studiów pierwszego stopnia i jednolitych studiów magisterskich, praktyki zawodowe i zajęcia terenowe oraz badania konieczne do realizacji prac dyplomowych. 

PAP - Nauka w Polsce, Marcin Rynkiewicz

mmd/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024