Nauka dla Społeczeństwa

03.07.2022
PL EN
24.09.2020 aktualizacja 24.09.2020

Podkarpackie/ 6 mln zł na granty dla prac badawczo-naukowych

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Podkarpackie Centrum Innowacji z Rzeszowa zakończyło ocenę formalną 143 wniosków złożonych w drugim naborze programu grantowego na prace badawczo-rozwojowe. PCI poszukuje ekspertów, którzy ocenią merytorycznie projekty. Do rozdysponowania na granty jest 6 mln zł.

Jak poinformował PAP dyrektor zarządzający ds. komercjalizacji badań w PCI Konrad Frontczak, centrum szuka niezależnych ekspertów, którzy dokonają oceny merytorycznej wniosków, które wpłynęły od podkarpackich uczelni.

„Do kompleksowej i wszechstronnej oceny projektów, które są związane z regionalnymi inteligentnymi specjalizacjami województwa podkarpackiego, poszukujemy grupy specjalistów mających doświadczenie przede wszystkim w komercjalizacji wyników badań naukowych” – dodał.

Podkarpackie Centrum Innowacji poszukuje ekspertów z takich dziedzin jak m.in.: technologie informacyjno-komunikacyjne; odnawialne źródła energii; transport lądowy, wodny, powietrzny; edukacja; kultura; ochrona zdrowia; biogospodarka.

Jak zaznaczył Frontczak, każdy ekspert musi posiadać m.in. minimum 3-letnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie, w zakresie której będzie dokonywał oceny wniosków. Eksperci mogą zgłaszać się do PCI do najbliższego piątku.

Budżet programu grantowego ogłoszonego przez PCI wynosi 6 mln zł; projekty, które zostaną wybrane, mogą liczyć na dofinansowanie w przedziale od 40 tys. zł do nawet 200 tys. zł. PCI szacuje, że zostanie przyznanych ok. 40 grantów. 

PAP - Nauka w Polsce, Wojciech Huk

huk/ pad/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022