Politechnika Łódzka wyróżniona tytułem Made in Poland 2020

Źródło: Fotolia
Źródło: Fotolia

Politechnika Łódzka otrzymała tytuł Made in Poland 2020 - poinformowała w poniedziałek rzecznik PŁ dr inż. Ewa Chojnacka. Wyróżnienie przyznano za: istotny wpływ na rozwój gospodarki narodowej przez współpracę uczelni z przedsiębiorstwami i samorządami.

Ogłoszenie laureatów nagrody odbyło się w czasie Kongresu Made in Poland zorganizowanego w cyberprzestrzeni przez Polską Agencję Przedsiębiorczości.

Politechnika Łódzka otrzymała nagrodę Made in Poland 2020 za – jak napisano w uzasadnieniu - "istotny wpływ na rozwój gospodarki narodowej przez współpracę uczelni z przedsiębiorstwami i samorządami oraz promowanie polskiego szkolnictwa wyższego" – poinformowała rzecznik PŁ dr inż. Ewa Chojnacka.

Rektor PŁ profesor Sławomir Wiak podkreślił, że tytuł ten zwiększa rozpoznawalność łódzkiej uczelni na świecie i dobre doświadczenia we współpracy ze podmiotami gospodarczymi.

"Uczelnia ma służyć rozwojowi know-how, budować potencjał intelektualny, wspierać innowacyjność przedsiębiorstw, a jednocześnie korzystać z kompetencji partnerów. Politechnika Łódzka, inicjując oraz koordynując działania ICT Polska Centralna Klaster, Łódzkiego Klastra Fala Energii oraz Klastra LODZistics jest przykładem uczelni, która znakomicie integruje środowisko akademickie z biznesem i samorządem" – mówił rektor Wiak podczas dyskusji panelowej High Tech Made in Poland.

W ostatnich dniach wyróżniony został także sam rektor Politechniki Łódzkiej - profesor Sławomir Wiak, który otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski – poinformowała rzecznik uczelni Ewa Chojnacka. Dodała, że odznaczenie, które rektorowi PŁ nadał prezydent RP Andrzej Duda, honoruje wybitne zasługi, jakie prof. Sławomir Wiak odnosi w pracy naukowo-badawczej, dydaktycznej i organizacyjnej.

Prof. Sławomir Wiak jest specjalistą w zakresie systemów mechatronicznych, technologii informatycznych, sztucznej inteligencji, systemów eksperckich i bazodanowych, systemy e-learningowe. Zainicjował powstanie sieci badawczej 5G w kampusie Politechniki Łódzkiej.

PAP - Nauka w Polsce, Hubert Bekrycht

hub/ lena/ ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Polsko-francuska drużyna zdobyła drugie miejsce w ćwiczeniach cyberobrony NATO

  • 07.12.2024 EPA/PONTUS LUNDAHL

    Noblista, który odkrył mikroRNA doktorem honoris causa Politechniki Śląskiej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera