Uczelnie i instytucje

Bydgoszcz/ Kampus Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego będzie rozbudowany

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Kampus Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy wzbogaci się o czterokondygnacyjny budynek z dużą aulą i salami dydaktycznymi. Obecnie trwa postępowanie przetargowe, mające wyłonić wykonawcę robót budowlanych.

Obiekt będzie pełnił funkcje dydaktyczne. We wnętrzu powstanie wielofunkcyjna aula wykładowa z 520 miejscami, pozwalająca na organizację dużych konferencji oraz innych przedsięwzięć naukowych i studenckich. Przewidziano też m.in. sale dydaktyczno-laboratoryjne, pomieszczenia administracje i techniczne. Cały gmach pomieści ponad tysiąc osób.

Budynek będzie miał kształt litery "C". Zostanie powiązany z łącznikiem z istniejącym Auditorium Novum, w których mieszczą się m.in. aula i sale dydaktyczne.

Kondygnacja podziemna zostanie wykorzystana na magazyny. Na elewacji będą dominować płyty betonowe w szarej kolorystyce. Powierzchnia użytkowa całego obiektu to ponad 4 tys. 300 m kw.

Obecnie trwa przetarg na wyłonienie wykonawcy robót budowanych. Według założeń inwestycja ma zostać zrealizowana w 2022 r. Uczelnia na budowę gmachu zarezerwowała 46 mln zł.

Bydgoska uczenia stała się Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w 2006 r. Wcześniej funkcjonowała jako Akademia Techniczno-Rolnicza (1974-2006) i Wyższa Szkoła Inżynierska (1964-74).

Zasadnicze zręby miasteczka uniwersyteckiego w Bydgoszczy - Fordonie powstały w drugiej połowie lat 70. zeszłego wieku, kiedy zbudowano większość obiektów dydaktycznych i domy studenta. Niektóre inwestycje zrealizowano pod koniec kolejnej dekady. W 2001 r. oddano do użytku Auditorium Novum, a w 2007 r. - Regionalne Centrum Innowacyjności.

PAP - Nauka w Polsce, Jerzy Rausz

rau/ pat/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Białystok/ Kilkadziesiąt imprez na Rodzinnym Pikniku Naukowym

  • Fot. Adobe Stock

    Resort nauki chce wprowadzić zmiany w świadectwach ukończenia studiów podyplomowych

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera