Łódź/ Centrum Nauki i Techniki EC1 wznowi działalność 1 czerwca

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

W Dzień Dziecka wznowi swoją działalność Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. W placówce jednorazowo będzie mogło pojawić się do 500 osób. Niedostępne będzie Planetarium EC1 i Kina 3D, część eksponatów i stanowisk oraz możliwość zwiedzania z przewodnikiem.

"Szkoły i placówki edukacyjne pozostają zamknięte. My zaś postaramy się pomóc wszystkim zainteresowanym w zdobywaniu wiedzy i mądrym spędzaniu czasu. Czas przymusowego pobytu w domach był dla wielu osób okazją do poszukiwań i samokształcenia. Czas na dalszy ciąg eksploracji i wykorzystanie interaktywnej ekspozycji CNiT EC1 w bezpieczny, zaplanowany przez nasz zespół sposób" – poinformował w poniedziałek Michał Kędzierski z EC1 Łódź.

Nowoczesna placówka edukacyjna po zniesieniu części obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa wznowi swoją działalność 1 czerwca. Przygotowano zasady bezpiecznego zwiedzania.

W CNiT EC1 jednorazowo będzie mogło pojawić się do 500 osób, ale dzięki powierzchni wystawienniczej 8 tys. m kw. zapewniony zostanie komfort zwiedzania oraz możliwość zachowania bezpiecznego dystans między zwiedzającymi. Placówka zachęca do płatności kartą, stanowiska kasowe będą wyposażone w praktyczne osłony. Na ścieżce zwiedzania ulokowane zostały środki zabezpieczające i dezynfekcyjne. Eksponaty i stanowiska będą na bieżąco dezynfekowane.

"Cały personel przeszedł odpowiednie szkolenia a nawet stale je przechodzi, ponieważ skutecznie monitorujemy nowe zarządzenia i standardy. Animatorzy, rzecz jasna, pomagają naszym gościom zachować wspomniane standardy bezpieczeństwa" – zapewnił Kędzierski.

Niedostępne będą strefy ekspozycji, w których niemożliwe jest zapewnienie bezpieczeństwa gości. W związku z tym nie będzie działać Planetarium EC1 i Kina 3D oraz część eksponatów i stanowisk. Nie będą również prowadzone wycieczki w towarzystwie przewodników.

CNiT EC1 będzie czynne od 1 czerwca od wtorku do piątku w godzinach 10-18 i w soboty oraz niedziele między 11 a 19. W pierwszym tygodniu działania dla pierwszych 500 osób, które kupią bilety wstępu przygotowano upominki. (PAP)

autor: Bartłomiej Pawlak

bap/ pat/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Warszawa, 08.07.2025. Wydarzenie #HaloKosmos w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, 9 bm. na którym nastąpiło połączenie na żywo z przebywającym na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej polskim astronautą Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim. PAP/Albert Zawada

    Cztery spotkania dzieci i młodzieży z astronautą na ISS

  • Łódź, 02.07.2025. Przebywający na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej polski astronauta Sławosz Uznański-Wiśniewski (na ekranie) podczas połączenia wideo na żywo w EC1 w Łodzi, 2 bm. Podczas trwającego ok. 20 minut połączenia Sławosz Uznański-Wiśniewski wykonywał eksperymenty w stanie nieważkości oraz odpowiadał na pytania zadawane przez młodzież. (jm) PAP/Marian Zubrzycki

    Łódź/ Sławosz Uznański-Wiśniewski poprowadził lekcję fizyki z kosmosu

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera