Pomorskie/ Siedem młodych fok po rehabilitacji wypuszczono do Bałtyku

PAP/Piotr Wittman 27.05.2014
PAP/Piotr Wittman 27.05.2014

Pracownicy Stacji Morskiej im. prof. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego wypuścili do Bałtyku 7 fok.

To już kolejna grupa foczych pacjentów wypuszczonych na wolność.

"W sumie siedem fok - Błotka, Jastrząb, Sztutek, Dębka, Łucja, Kahlberg i Słupek. Maluchy wyzdrowiały, nabrały siły i wagi. Mogły wrócić do Bałtyku" - poinformowali pracownicy stacji na jednym z portali społecznościowych.

Gwiazdą w tej grupie jest Słupek, który został dwa tygodnie temu znaleziony przez funkcjonariuszy Straży Granicznej na plaży na Mierzei Wiślanej. Zwierzę prawdopodobnie zbyt szybko odłączyło się od matki i gdyby nie pomoc ludzi prawdopodobnie by nie przeżyło. Niespełna trzytygodniowy maluch trafił więc na rehabilitację do Stacji Morskiej w Helu.

Młody samiec swoje imię otrzymał na cześć Straży Granicznej. (PAP)

Autor: Krzysztof Wójcik

kszy/ lena/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 04.03.2024. Wiosenna migracja ptactwa wodnego na rozlewiskach Parku Narodowego Ujście Warty w okolicach Słońska. PAP/Lech Muszyński

    Ponad 7 mln zł na rewitalizację siedlisk i ochronę ichtiofauny w PN „Ujście Warty”

  • Fot. Adobe Stock

    Naukowcy sprawdzili jak globalne zmiany środowiskowe wpływają na rozmieszczenie łosia w Eurazji

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera