Uczelnie i instytucje

Politechnika Opolska przekazuje kamery termowizyjne szpitalom

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Politechnika Opolska wypożycza kamery termowizyjne z oprogramowaniem dwóm opolskim szpitalom - poinformował w poniedziałek Tomasz Ciecierski z PO. Sprzęt będzie wykorzystany do sprawdzania temperatury osób wchodzących do placówek.

W ubiegłym tygodniu pierwszą kamerę termowizyjną ze specjalistycznym oprogramowaniem Politechnika Opolska wypożyczyła Uniwersyteckiemu Szpitalowi Klinicznemu w Opolu. Ustawiony przy wejściu do szpitala sprzęt pozwala na wskazanie osób, których temperatura ciała jest wyższa od zadanej w programie.

"Na bieżąco sprawdzamy, w jaki sposób uczelnia może wspomóc personel medyczny w walce z koronawirusem. Dwa kolejne zestawy trafią do Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu oraz Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Kolejny zestaw jest już przygotowywany dla szpitala powiatowego w Brzegu" - powiedział Ciecierski. 

PAP - Nauka w Polsce, Marek Szczepanik

masz/ robs/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera