Gdańsk/ W związku z koronawirusem UG oferuje pomoc psychologiczną online

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego Uniwersytet Gdański oferuje bezpłatną, fachową pomoc psychologiczną. Mogą z niej skorzystać wszyscy, którzy w sytuacji zagrożenia COVID-19 potrzebują wsparcia.

Pracownicy Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, wspólnie z doktorantami, studentami i absolwentami, zadeklarowali bezpłatne wsparcie psychologiczne online dla osób poszukujących pomocy w związku pandemią. Pracę zespołu koordynuje dr Agata Rudnik z Zakładu Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii.

Z pomocy mogą skorzystać nie tylko studenci i pracownicy uczelni, ale wszyscy, którzy przeżywają silny lęk, obniżenie nastroju lub kryzys emocjonalny.

"To bardzo trudny czas, niepokoju, niepewności, często samotności i wiele osób takiego wsparcia poszukuje. Grupa, która szczególnie potrzebuje pomocy to młodzi ludzie, którzy przyjechali do Polski na wymianę i przebywają w domach studenckich, są uziemieni i przestraszeni. Nie wiedzą, co będzie się dalej działo, czy będą musieli się wyprowadzić. Już teraz wiemy, że nie będzie takiej potrzeby, ale chaos spowodował, że są zdezorientowani" - powiedziała PAP dr Rudnik.

Zespół, koordynowany przez dr Rudnik udziela porad w mediach społecznościowych, poprzez Skype’a i inne komunikatory, również w języku angielskim.

"Każdego, kto potrzebuje wsparcia, kieruję do odpowiedniego specjalisty, w zależności od potrzeby. Są wśród nas osoby, które mają bardzo dobry kontakt z osobami starszymi. Inne, na co dzień pracują z dziećmi" - wyjaśniła psycholog.

Aby uzyskać pomoc należy skontaktować się z dr Agatą Rudnik pod adresem mailowym agata.rudnik@ug.edu.pl lub przez Skype`a: agata.rudnik7.

Autorka: Anna Machińska

anm/ krap/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Źródło: Adobe Stock

    Historyk: polski patriotyzm jest demokratyczny, niezwiązany z jednym światopoglądem

  • Źródło: Adobe Stock

    Powstał film „Polskość” - o stosunku Polek i Polaków do własnego kraju

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera